Jesień na dobre zagościła w Polsce, zbliża się zima. Wielu z nas zdążyło już zaopatrzyć się w rozgrzewające herbaty czy sok malinowy. Do tego zestawu idealnie pasuje napój imbirowy, który w Polsce zyskuje coraz większe rzesze fanów.  SodaStrem przygotowała pyszny syrop Ginger Beer, dzięki któremu szybko przyrządzimy go we własnej kuchni!

 

 

Wielkimi krokami zbliża się ochłodzenie. Już wkrótce naszym największym marzeniem będzie wieczór pod kocem z kubkiem czegoś rozgrzewającego w dłoni. Oprócz tradycyjnych już herbat czy mleka z miodem, warto mieć pod ręką napój imbirowy, który może być ciekawym urozmaiceniem w naszej kuchni.

 

Sam imbir przywędrował do nas z daleka. Pochodzi z Indii i Chin, spotkać go można również na Jamajce i w innych rejonach podrównikowych. Jego korzeń jest stosowany jako przyprawa, dodaje ostrego, wyrazistego smaku różnym potrawom i napojom. Odmianą tradycyjnego napoju imbirowego przyrządzanego z cytryną i miodem jest Ginger ale, czyli bezalkoholowy imbirowy napój musujący. Jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Wytwarza się go z wody gazowanej, syropu cukrowego oraz ekstraktu imbirowego. Często jest wykorzystywany jako składnik drinków i koktajli.  Syrop do takiego właśnie napoju przygotowała SodaStream.

 

Syrop Ginger Beer, bo o nim mowa, doskonale rozgrzewa i jest uwielbiany przez dzieci. Ma słodki, oryginalny smak, rzadko spotykany w Polsce. Jak zamienić go w pyszny napój? To bardzo proste Potrzebujemy do tego urządzenia SodaStream, syropu i wody z kranu. Wodę nalewamy do butelki dołączonej do zestawu, za pomocą urządzenia nagazowujemy ją do poziomu, który nam odpowiada, dodajemy syrop. I napój imbirowy gotowy!

 

System SodaStream jest ekologiczny – nie wymaga użycia energii elektrycznej a także dzięki niemu nie zaśmiecamy środowiska plastikowymi butelkami PET. Butelkę dołączoną do zestawu można używać 3 lata i zastępuje 2000 butelek PET!

 

 

Urządzenia SodaStream oraz syropy smakowe można znaleźć w popularnych sieciach – Media Markt, Saturnie, Media Expert, Avans, Partner AGD RTV, Selgros, Carrefour oraz electromarket.pl (aktualna lista sklepów znajduje się na www.sodastream.pl).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF