TERMISIL, marka własna polskiego producenta naczyń ze szkła borokrzemowego – Huty Szkła Wołomin S.A., po raz kolejny udowadnia swoje zaangażowanie w dążeniu do uzyskania pozycji lidera w produkcji wyrobów ze szkła żaroodpornego.

TERMISIL otrzymał certyfikat zgodności z międzynarodową normę ISO 9001 – norma ta określa  szereg wymagań, jakie musi spełniać system zarządzania jakością w danym przedsiębiorstwie czy organizacji.

termisilCertyfikat ten przyznawany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną to obecnie standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie. Przyznany hucie Certyfikat ISO 9001 jest bardzo istotny nie tylko z punktu widzenia pracowników i zarządu przedsiębiorstwa, ale również z punktu widzenia konsumenta. Nakłada on bowiem na firmę, która się nim posługuje obowiązek m.in. dokonywania systematycznych pomiarów zadowolenia klienta, wyrobów, czy procesów technologicznych. Wszystkie wymagania są szczegółowo opisane i uwzględniają kilka zasad jakości m.in.:

– zorientowanie na klienta (pozycja firmy na rynku zależy od jej klientów);

– zaangażowanie ludzi (najcenniejszym dobrem firmy są ludzie);

– ciągłe doskonalenie (stałym celem firmy jest bowiem ciągłe doskonalenie realizowanych w niej procesów);

– wzajemne korzyści w stosunkach z dostawcami (tworzenie wzajemnie korzystnych stosunków z dostawcami materiałów i usług stanowi dla organizacji gwarancję wysokiej jakości).

„Zależy nam na satysfakcji naszych klientów, dlatego nieustannie podnosimy jakość naszych produktów i usług. Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001, który otrzymaliśmy, to potwierdzenie naszych działań. Wdrożyliśmy najwyższe standardy procesu wytwarzania wyrobu oraz obsługi klienta. A wszystko po to, by nasi klienci cieszyli się produktami najwyższej jakości.” podkreśla Angelika Fedrowicz Burcon- Dyrektor Marketingu TERMISIL Huta Szkła Wołomin SA.

Normę tę mogą stosować wszystkie organizacje, niezależnie od ich wielkości i rodzaju. Ukierunkowana jest ona na zrozumienie i spełnienie wymagań klienta, a więc określonych potrzeb względem wyrobów danej organizacji, przyjęcie podejścia procesowego, dostarczanie wyników skuteczności procesów oraz ich ciągłe doskonalenie, w oparciu o obiektywne pomiary. Dla konsumentów oznacza to, że dostarczane są im produkty i usługi na najwyższym poziomie, wytworzone przy maksymalnej dbałości o każdy szczegół. Huta zyskuje, ponieważ ciągły rozwój pozwala doskonalić pracę na każdym szczeblu działalności. Certyfikat potwierdza również, że decyzje podejmowane w przedsiębiorstwie opierają się na głębokiej i logicznej analizie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF