Przed nami czas świetnej zabawy – okres świąt, Sylwestra i wreszcie – karnawału. Wiele okazji do hucznych imprez, które – oprócz doborowego towarzystwa – wymagają także specjalnej oprawy w postaci pysznych, kolorowych drinków. SodaStream przygotowała 6 najpopularniejszych na świecie koktajli – do przyrządzenia we własnej kuchni!

 

Spotkania z przyjaciółmi podczas świąt, Nowy Rok i karnawał…. Każda okazja do chwili odpoczynku i spędzenia czasu ze znajomymi jest dobra! Przepis na udaną imprezę jest bardzo prosty. Towarzystwo przyjaciół należy połączyć z ulubioną muzyką, dobrym humorem i fantastycznym kolorowym drinkiem – dla zdrowia i bezpieczeństwa tych, którzy przyjechali samochodem – bezalkoholowym. O to ostanie zadbała SodaStream, przygotowując serię Night Spirit, na którą składają się najpopularniejsze na świecie drinki: Margarita, Cosmopolitan, Mojito, Gin z Tonikiem, Caipirinha i Cuba Libre. Wszystkie są pełne smaku i wyjątkowe, a każdy z nich ma swoją historię.

 

Margarita została wymyślona w Meksyku przez barmana Don Carlosa Orocobara. Została nazwana imieniem pierwszej klientki, która jej spróbowała. Tradycyjnie jest przygotowywana także na bazie meksykańskiego alkoholu – tequili.

Historia powstania drinku Cosmopolitan, czasami nazywanego po prostu Cosmo, sięga lat 70.
– skomponowanie jego receptury przypisuje się kilku osobom. Cosmo od lat jest bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Był pity m.in. przez bohaterki słynnego serialu „Seks
w wielkim mieście”. Do jego przygotowywania używa się soku żurawinowego, którego barwę przyjmuje.

Mojito ma orzeźwiający smak i najczęściej jest podawany z lodem i limonką. To także ulubiony drink amerykańskiego pisarza i dziennikarza Ernesta Hemingwaya. Noblista był częstym bywalcem baru „La Bodeguita del Medio”, gdzie do dziś na ścianie widnieje napis jego autorstwa „My mojito in La Bodeguita, My daiquiri in El Floridita.”

Gin z Tonikiem jest dziełem Brytyjczyków. Uważany jest za napój, który pozwolił im zająć
i utrzymać Indie – a wszystko to dzięki chininie zawartej w toniku, która chroniła żołnierzy przed malarią. Ze względu na cierpki smak jest częściej wybierany przez mężczyzn.

Caipirinha jest uważana za narodowy drink Brazylii. Podawany jest z limonką, lodem i cukrem trzcinowym, chętnie spożywany na gorących, brazylijskich plażach.

Cuba Libre jest często nazywana także Rumem z Colą. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzi
z kubańskiej Hawany i przyjmuje się, że powstała ok. 1900r., a więc ma już ponad 100 lat. Nazwę drinku wiąże się także z rewolucją na Kubie i toastem „Viva Cuba Libre” wznoszonym przez pragnących wolności Kubańczyków.

 

Jak podawać drinki?

To, jak zaserwujemy drinki naszym gościom zależy wyłącznie od naszej własnej fantazji. Często podaje się je w kieliszkach w kształcie kapelusza lub niskich szklankach. Brzeg naczynia można zwilżyć sokiem z cytryny i obtoczyć w cukrze
– w ten sposób powstanie widowiskowa crusta. Jeśli lubimy, do drinków można dodać także lód lub odpowiednie owoce oraz słomkę.

 

Proste przygotowanie drinków z SodaStream

System SodaStream służy do przygotowywania napojów gazowanych we własnej kuchni. Do ich przyrządzenia potrzebujemy: urządzenia SodaStream, wody z kranu, jednego z syropów SodaStream Night Spirit – i gotowe! Rozwiązania SodaStream nie wymagają użycia energii elektrycznej ani dźwigania ciężkich butelek. Dzięki nim z łatwością możemy przygotować dużą ilość różnorodnych drinków dla naszych gości. Dużą zaletą urządzeń SodaStream jest także świetny design, który sprawia, że pasują one do każdego nowoczesnego wnętrza.

 

Dla każdego coś najlepszego

Pyszne, kolorowe i pełnie oryginalnego smaku drinki od SodaStream są bezalkoholowe. Dzięki temu nawet zmotoryzowani goście naszych przyjęć mogą pić je bez ograniczeń.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF