Co roku, w trzeci czwartek listopada, wszyscy miłośnicy wina próbują młodego wina Beaujolais Nouveau. Z okazji tego winiarskiego święta Centrum Wina przygotowało dla swoich klientów wyjątkowy rarytas. Od 20 do 26 listopada w sklepach Centrum Wina na terenie całego kraju będzie można spróbować i kupić Beaujolais Nouveau od Josepha Drouhina!

Beaujolais NoveauŚwięto Beaujolais Nouveau, pierwotnie obchodzone jedynie w Lyonie, obecnie objęło cały świat. Tego dnia winni pasjonaci szukają na mapie miejsc, w których można spróbować choćby kieliszek najmłodszego wina ze szczepu gamay noir z burgundzkiego regionu Beaujolais. Swoją świeżość i aromatyczność zawdzięcza ono specjalnej przyspieszonej metodzie winifikacji, polegającej na macerowaniu całych owoców bez ich wyciskania. Degustacjom towarzyszy huczne świętowanie w węższym lub szerszym gronie.

W tym roku Beaujolais Nouveau będzie obchodzone 20 listopada. Tego dnia oraz przez sześć kolejnych, Centrum Wina zaprasza na lampkę najwyższej jakości młodego burgundzkiego wina od Josepha Drouhina.

Rodzina Drouhin jest jedną z 11 rodzin winiarskich z całego świata, które należą do najważniejszego zrzeszenia winiarskiego Primum Familiae Vini. W tym roku mamy przyjemność zaproponować naszym klientom wyjątkowy efekt jej pracy. Beaujolais Nouveau Joseph Drouhin to świeże i eleganckie wino o subtelnym smaku, łączące w sobie aromaty maliny i wiśni. To prawdziwa perełka wśród młodych win – podkreśla Marin Borkowski – Marketing Manager Sieci Detalicznej w Centrum Wina.

Winnica Josepha Drouhina została założona w 1880 roku i od tamtej pory jest prowadzona przez kolejne pokolenia rodziny. Wnuk Josepha, Robert, jako jeden z pierwszych w Burgundii wprowadził ekologiczny sposób uprawiania winorośli i produkcji win. Dziś firmę prowadzi czwarta generacja Drouhinów, która konsekwentnie realizuje winiarską tradycję opartą na zamiłowaniu do szczegółów, pragnieniu rozwoju i nigdy niekończącemu się dążeniu do najwyższej jakości.

Beaujolais Nouveau Joseph Drouhin będzie dostępne we wszystkich sklepach Centrum Wina. To świetna okazja by w gronie znajomych wybrać się na lampkę najwyższej jakości wina, a następnie zabrać butelkę do domu, by dalej świętować tegoroczne zbiory. Uczestnicy Kocham Wino będą mogli skorzystać ze zniżek wynikających z karty programu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF