Od 4 września w restauracji Qubus Hotel Prestige Katowice oraz w zlokalizowanym na 27 piętrze wieżowca – Sky Barze, Goście mogą skosztować najbardziej unikalnej kawy na świecie. Jest to jedyne miejsce w Katowicach i jedno z nielicznych w Polsce, w którym miłośnicy kawy mogą spróbować tego niezwykłego naparu.

Luksusowa kawa-Kopi Luwak w Qubus Hotel 3Kopi Luwak, bo tak nazywany jest ten gatunek kawy, pochodzi z górskich prowincji Wietnamu, który jest drugim producentem tego gatunku kawy na świecie. Przy produkcji napoju istotną rolę odgrywa niewielkie zwierzątko zwane Łaskunem muzang, popularnie określane również nazwą cyweta. Drapieżnik ten wybiera wyłącznie najlepsze owoce kawowca, które są dla niego istotnym składnikiem pokarmowym. Podczas trawienia ziarna pozbawiane są charakterystycznej goryczy. Dzięki temu kawa zyskuje jedyny w swoim rodzaju aromat ciemnej czekolady, słodkiego karmelu, orzecha oraz ziemistości, szczególnie docenianej przez koneserów tego napoju.  Bukiet słodkich i delikatnych smaków jest jej największym atutem. Przetworzone przez łaskuny ziarna są ręcznie zbierane, osuszane, dokładnie czyszczone, a następnie wypalane w tradycyjny sposób.

– chcemy, aby nasi goście mogli spróbować u nas czegoś wyjątkowego i niespotykanego nigdzie indziej, dlatego od początku września ta oryginalna kawa będzie dostępna w naszym hotelu. Ze względu na jej charakter, co roku zbiera się tylko kilkaset kilogramów Kopi Luwaka. Jest to też najdroższa kawa na świecie. Zawsze oferujemy naszym Gościom najwyższą jakość i najlepsze produkty, dlatego wprowadziliśmy jedną z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych kaw – mówi Natalia Niekowal Specjalistka ds. Restauracji w sieci Qubus Hotel.

Kawa dostępna będzie w dwóch miejscach w hotelu: w restauracji oraz w najwyżej zlokalizowanym na Śląsku Sky Barze. Koszt jednej filiżanki to około 50 do 60PLN. Ziarna kawy dostarcza firma Weasel Coffee, która od 2 lat jest jej dystrybutorem na Europę Środkową.

– miłośnicy kawy, którzy zdecydują się na jej zakup, będą uczestniczyć również w oryginalnym rytuale jej parzenia, który będzie przygotowany na oczach Gości. Polega on na tym, że świeżo mieloną kawę ubija się specjalną prasą, na którą powoli wlewa się gorącą wodę w temperaturze ok. 94°C. Aromat jaki unosi się po pomieszczeniu podczas parzenia kawy jest naprawdę niesamowity – dodaje Pani Natalia.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF