Lodówka to jeden z najbardziej istotnych sprzętów w domu. Korzystamy z niej od rana do  wieczora – wkładając i wyciągając z niej produkty spożywcze, które należy przechowywać w niskich temperaturach – dlatego tak ważne jest by jej zakup był przemyślany, a model dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Eksperci firmy Whirlpool przygotowali szereg porad, dzięki którym sprzęt AGD będzie nam służył przez długie lata, a my będziemy zadowoleni z trafnego zakupu.   

 • Dostosuj pojemność do liczby domowników oraz wielkości pomieszczenia

whirlpool-supreme-dual-nofrost-1Optymalna pojemność chłodziarki zależy od liczby osób mieszkających w gospodarstwie domowym. Przyjmuje się, że na jedną osobę przypada standardowo 120 litrów pojemności chłodziarki, a na każdą następną już tylko 30. Zatem dla rodziny 2-osobowej wystarczająca będzie lodówka o pojemności 150 litrów, dla rodziny 3-osobowej ta o pojemności 180 litrów, a dla 4-osobowej 210 litrów. Warto również dostosować rozmiar chłodziarko-zamrażarki do wielkości pomieszczenia, w którym będzie ona docelowo stała. Przyglądając się modelom dostępnym na rynku, możemy zaobserwować znaczne różnice co do wielkości sprzętu i dobrać go tak, aby idealnie wpisywał się w metraż nie dominując pomieszczenia.

 • Weź pod uwagę nawyki zakupowe swoich najbliższych

Częstotliwość zakupów powinna mieć również duży wpływ na wybór chłodziarko-zamrażarki. Dla tych, którzy nie przepadają za częstymi zakupami i stawiają na robienie zapasów na dłuższy czas idealna będzie lodówka o dużej pojemności – do przechowania wszystkich potrzebnych produktów. Większa pojemność chłodziarko-zamrażarki będzie kluczowa również dla osób, które uwielbiają organizować przyjęcia i gościć najbliższych. Pojemna lodówka pozwoli komfortowo zaplanować menu i listę produktów oraz pomieści przygotowane dla gości potrawy. Z kolei dla osób, które robią zakupy często i kupują żywność w mniejszych ilościach, wystarczy mniejsza lodówka. Na wybór sprzętu AGD istotny wpływ ma również ilość produktów, którą wkładamy do zamrażalnika. Jeśli w ogóle nie mrozimy produktów to wystarczy sama chłodziarka bez zamrażalnika. Gdy mrozimy niewielkie ilości żywności, dobrym rozwiązaniem będzie lodówka z górnym zamrażalnikiem. Jeśli zaś regularnie mrozimy większe ilości jedzenia, lodówka z dolnym zamrażalnikiem będzie dla nas najlepszym wyborem. Rozwiązaniem dla osób, które mrożą dużo żywności lub kupują jej większe ilości, będzie zakup oddzielnej zamrażarki.

 • Postaw na energooszczędność

Lodówka jest urządzeniem, które pracuje nieprzerwanie 24h na dobę, ma zatem dość istotny udział w kosztach zużycia energii elektrycznej w każdym gospodarstwie domowym. Jeśli zależy nam na oszczędności, warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia. W przypadku lodówek wahają się one od A+++ (jako najbardziej oszczędnych) do G (najmniej oszczędnych). Mimo iż różnice w ciągu dnia nie są znaczące, to w skali roku mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych.

 • Postaw na technologie

Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki posiadają szereg funkcji, które ułatwiają przechowywanie produktów spożywczych. Producenci wprowadzają do nich coraz to nowsze technologie, które mają pomóc w obsłudze urządzenia. Ma to oczywiście swoje atuty, ponieważ dzięki temu, każdy powinien znaleźć odpowiedni model dopasowany do własnych potrzeb. Dla tych, którzy robią duże zakupy idealnie sprawdzi się lodówka Whirlpool Supreme Dual NoFrost, która została wyposażona w dwa niezależne systemy NoFrost – jeden w chłodziarce, a drugi w zamrażarce. Dzięki tej technologii urządzenie nie wysusza żywności, dając gwarancję optymalnych warunków do przechowywania świeżego i mrożonego jedzenia. Przydatna jest również Komora Activ0°, w której panują idealne warunki do przechowywania mięsa i ryb. Produkty te pozostają dłużej świeże i zachowają swój estetyczny wygląd oraz wartości odżywcze. Ponadto dzięki technologii Freeze Control zamrożone jedzenie nie traci wilgotności ani smaku. Lodówka Whirlpool Supreme Dual NoFrost zapobiega powstawaniu oparzeń mrozowych oraz chroni jedzenie przed utratą jakości i koloru obniżając jednocześnie wahania temperatury w zamrażarce podczas procesu automatycznego usuwania szronu.

Lodówka Whirlpool Supreme Dual NoFrost

whirlpool-supreme-dual-nofrost-2Najwyższej jakości lodówka Whirlpool Supreme Dual NoFrost jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów i spełnia ich marzenia. A to wszystko za pomocą zastosowanych technologii:

 • Supreme Dual NoFrost

Sekret tej innowacyjnej technologii Whirlpool tkwi w dwóch niezależnych systemach NoFrost – jednym w chłodziarce i jednym w zamrażarce, dzięki czemu korzystamy z zalet technologii Total NoFrost bez wysuszania żywności. Jest to gwarancja  optymalnych warunków do przechowywania świeżego i mrożonego jedzenia

 • 6-ty Zmysł Fresh Control

Ten system nieustająco monitoruje temperaturę i wilgotność panującą w lodówce, a także przywraca prawidłowe parametry temperatury szybciej niż w tradycyjnej lodówce.

 • Technologia Freeze Control

Dzięki niej  zamrożone jedzenie nie traci wilgotności ani smaku. Znacznie obniżając wahania temperatury w zamrażarce podczas procesu automatycznego usuwania szronu  zapobiega powstawaniu oparzeń mrozowych, chroniąc jedzenie przed utratą jakości i koloru.

 • Komora Activ0°

Jest to komora, w której panują idealne warunki do przechowywania świeżego mięsa i ryb. Temperatura w Activ0° wynosi około 0°C, co oznacza, że jedzenie dłużej pozostanie świeże i zachowa swój wygląd oraz wartości odżywcze. System chłodzenia w komorze Activ0° może zostać wyłączony, a sama komora może być używana do standardowego przechowywania żywności.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • PDF