Wczoraj poznaliśmy zwycięzcę czwartej edycji programu TOP CHEF. Mistrzynią kuchni została Kasia Daniłowicz, wygrywając z Łukaszem Budzikiem i Adamem Adamczakiem. W wielkim finale szefowie oczarowywali jury wyjątkowymi daniami przygotowanymi z dodatkiem ziół i przypraw Appetita.

logo appetita_wydrukTrzy miesiące kulinarnych zmagań

Od początku marca widzowie telewizji Polsat z zapartym tchem śledzili poczynania profesjonalnych kucharzy. W kuchni Top Chef’a walczyli oni ze sobą w trudnych i często zaskakujących konkurencjach. Efekty ich pracy oceniało wymagające jury – Ewa Wachowicz, Adam Nowak, Grzegorz Łapanowski oraz przewodniczący – Wojciech Modest Amaro. By zyskać przychylność jurorów, szefowie w każdym odcinku programu przygotowywali pyszne i oryginalne potrawy, wzbogacając ich smak przyprawami Appetita.

Aromatycznie w finale Top Chef’a…

Wielkie emocje i nieoczekiwane zwroty akcji – tak w skrócie można opisać tegoroczną edycję programu. W finałowej konkurencji szefowie mieli trzy godziny na przygotowanie aż pięciu potraw – dwóch przystawek, dwóch dań głównych i deseru.  W kuchni Top Chefa mieszały się kolory, pyszne smaki i zapachy. Appetita uwodziła aromatem uczestników i inspirowała ich do tworzenia niezwykłych dań. Finaliści sięgnęli po nowatorskie techniki, korzystając m.in. z tajników kuchni molekularnej czy mało znanych, oryginalnych składników. Szefowie kreowali wyjątkowe kompozycje, które urzekały zarówno przepięknym wyglądem, jak i wysublimowanym smakiem, walcząc przy tym ze zmęczeniem, stresem i uciekającym czasem. Appetita wspierała uczestników w przygotowaniu całego kreatywnego menu degustacyjnego.

top_chefSzefowa kuchni – to brzmi dumnie!

Efekt pracy szefów przeszedł najśmielsze oczekiwania jury, jednak wygrać mogła tylko jedna osoba. Tytuł Top Chefa zdobyła Kasia Daniłowicz, 28-latka z Wrocławia, która na co dzień pracuje jako zastępca szefa kuchni w restauracji Mennicza Fusion. Kasia jest pierwszą kobietą, która wygrała polską edycję Top Chef’a – wbrew stereotypom, że dobrymi szefami kuchni są tylko mężczyźni. W nagrodę otrzymała statuetkę, tytuł TOP CHEF oraz 100 tysięcy złotych.

TOP CHEF to program dla odważnych i kreatywnych kucharzy, którzy kochają kuchnię, gotują z pasją i uwielbiają rywalizację. Choć jeszcze nie opadły emocje po wczorajszym finale, organizatorzy już ogłosili, że niebawem ruszy piąta edycja programu. Fani programu są zachwyceni i szykują się na kolejne wielkie emocje w kuchni Top Chef’a!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF