Przypalona pieczeń, zakalec i nietrafione prezenty. Znamy to wszyscy. Święta Bożego Narodzenia poza nieodpartym urokiem i magią, mają też swoją drugą, mniej radosną stronę – potrafią być źródłem niezłego stresu. Zaskakujące wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Samsung pokazują, że prawie jedna czwarta Europejczyków… martwi się też brakiem miejsca w swojej kuchni i lodówce na przechowywanie świątecznych specjałów.

casual_27Co roku w grudniu większość z nas dopada gorączka przedświątecznych przygotowań. Mnogość zadań do wykonania i ograniczony czas sprawiają, że zadajemy sobie wiele pytań. Jednym z najczęstszych jest – gdzie zmieścić wszystkie wigilijne potrawy i produkty spożywcze? Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Samsung wynika, że 60% Europejczyków nie może pomieścić świątecznych zakupów w lodówce a ponad jedna trzecia (38%) z nas zmuszona jest przechowywać artykuły spożywcze na zewnątrz. Nikt z nas nie chce, aby wiele godzin spędzonych w kuchni na przygotowywaniu świątecznych dań poszło na marne a jedzenie przechowywane bez odpowiednich warunków niestety szybko się psuje. Dlatego aż 23% badanych martwi się brakiem odpowiedniego miejsca do przechowywania żywności.

p04_c_1500Rozwiązaniem problemu braku miejsca w kuchni może być lodówka, która umożliwia efektywne rozplanowanie produktów. Dobrym przykładem jest innowacyjna Samsung Food Showcase. To produkt wart uwagi szczególnie dużych rodzin, które mierzą się z problemem braku odpowiedniej ilości miejsca – nie tylko w czasie Świąt. Zaprojektowaliśmy lodówkę Samsung Food Showcase przede wszystkim po to, aby pomóc rodzinom lepiej się zorganizować, a tym samym pozwolić zaoszczędzić czas spędzany w kuchni. Każdy centymetr przestrzeni jest wykorzystany do maksimum, co oznacza, że użytkownicy będą w stanie pomieścić w lodówce wszystkie świąteczne zakupy i posegregować je w odpowiednich strefach w doskonale zorganizowanym wnętrzu – mówi Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Najnowocześniejsza lodówka Samsung ma niezwykłą budowę. Specjalna część lodówki o nazwie ShowCase to umiejscowiona z przodu urządzenia „lodówka w lodówce”, która zapewnia szybki i łatwy dostęp do ulubionych i najczęściej używanych produktów. Produkty spożywcze zachowają świeżość dłużej, jeśli są przechowywane w odpowiedniej temperaturze, a nie zmrożone na zewnątrz. Jest to ważne szczególnie w okresie świątecznym, kiedy przygotowujemy dużo potraw a wizyty gości są częstsze.

Badanie zostało przeprowadzone przez Kantar Media w pięciu krajach UE (Włochy, Wielka Brytania, Niemcy, Polska i Francja) na reprezentatywnej próbie dorosłych (powyżej 16 roku życia). W każdym kraju przeprowadzono ok. tysiąca wywiadów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF