Odważny, z poczuciem humoru, potrafiący poradzić sobie w każdej sytuacji  –  to przymioty, którymi chciałby być opisywany  każdy mężczyzna bez względu na wiek.  Niestety często zdarza się, że w obliczu problemów zdrowotnych przedstawiciele płci brzydkiej tracą poczucie pewności siebie. Tak jest w przypadku dolegliwości nietrzymania moczu (NTM), z którą zmaga się nawet 1 na 4 panów po 40. roku życia. Marka TENA przekonuje, że bez względu na okoliczności mężczyźni wciąż mogą kontrolować każdy aspekt swojego życia, włącznie z … pęcherzem. Jak więc na co dzień poradzić sobie z nietrzymaniem moczu?IMG_2809

Zazwyczaj NTM kojarzone jest jako kobieca przypadłość. Tymczasem mężczyźni również borykają się
z tą dolegliwością. Różnica polega na tym, jak obie płcie sobie z tym radzą. Dla panów problem ten jest wyjątkowo wstydliwy. Czują się skrępowani w rozmowie zarówno z lekarzem, jak i swoją partnerką – a szkoda, bo jak wynika z mojego doświadczenia panie mają większą wiedzę na temat NTM i sposobów radzenia sobie z tym na co dzień. Mężczyźni muszą być świadomi faktu, że zaniedbanie choroby wiąże się nie tylko z dyskomfortem przy wykonywaniu codziennych czynności i obowiązków, ale może również prowadzić do poważnych komplikacji. Dlatego warto, by panowie przestali się krępować i podjęli konkretne działania, do których należy również sięganie po specjalistyczne rozwiązania, jakimi są odpowiednie wyroby chłonne – komentuje Beata Karwat pielęgniarka urologiczna, ekspert TENA Men.

Męska rzecz

Jak pokazuje badanie opinii, przeprowadzone na zlecenie marki TENA[1], panowie ukrywają tę dolegliwość, stosując nieodpowiednio dobrane produkty o zbyt niskiej chłonności lub zwykłe podpaski przeznaczone dla kobiet. To powoduje dodatkowy dyskomfort i uczucie skrępowania. Warto więc, aby wiedzieli, że istnieje oferta dopasowana do ich potrzeb i anatomicznej budowy ciała.  Na rynku dostępne są specjalne wkłady TENA Men, które pomagają zachować pełną kontrolę, higienę
i dyskrecję w nietrzymaniu moczu. Co jeszcze wyróżnia te produkty?

 • Zostały stworzone specjalnie dla mężczyzn, u których NTM występuje w małym i średnim stopniu.
 • Dostępne są w trzech poziomach chłonności (TENA Men Level 1, 2 i 3).
 • Są niezauważalne pod ubraniem i doskonale dopasowują się do męskiej anatomii.
 • Wyposażone są w samoprzylepny pasek, który utrzymuje go stabilnie, w jednym miejscu na bieliźnie.
 • Zawierają superchłonny absorbent, który doskonale zabezpiecza przed przeciekaniem – produkty chłoną nawet bardzo duże ilości płynu również przy użytkowaniu w ciągu nocy.
 • Unikalny system Odour Control chroni przed nieprzyjemnym zapachem i zapewnia uczucie świeżości.
 • Są dostępne również w refundacji.
 • Ich wysoką skuteczność potwierdzają wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie marki TENA[2] – po wypróbowaniu próbek produktu zdecydowana większość osób (90%) zamierza kupić go w przyszłości.

 

A co panom doradzają eksperci?

Ważną wskazówką jest to, by, wbrew pozorom, pić dużo płynów – ich ograniczanie zagęszcza mocz,
a to z kolei może skutkować zapaleniem pęcherza i powstaniem kamicy nerkowej. Należy jednak zwrócić uwagę na to, jakie napoje przyjmujemy. Kofeina zawarta np. w kawie oraz alkohol podrażniają pęcherz, dlatego należy ich unikać. Mężczyźni powinni przekonać się również do ćwiczeń dna miednicy, ponieważ są niezwykle proste i mogą być wykonywane niemal w każdym miejscu – wystarczy napinać je i rozluźniać, po to, aby wzmocnić pęcherz oraz siłę zwieraczy cewki moczowej. Oprócz tego, warto znaleźć zajęcie, które nas relaksuje, stosować zdrową, zbilansowaną dietę oraz… cieszyć się życiem!”
mówi Beata Karwat, pielęgniarka urologiczna, ekspert TENA Men.

Do rozdania mamy 3 zestawy produktów marki TENA: wkłady TENA Men, balsam do suchej i wrażliwej skóry, 2 notesy oraz smycze do kluczy.

O szczegółach konkursu możecie przeczytac tutaj:http://ebabynews.pl/meski-sposob-na-ntm-konkurs/

 

 

Więcej o marce TENA i produktach dla mężczyzn na stronie: http://www.tena.pl/mezczyzni/tena-men/

[1] Badanie opinii przeprowadzone na zlecenie marki TENA, wśród mężczyzn, którzy otrzymali próbkę

produktu TENA Men

[2] j.w.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • PDF