McHappy Day to akcja organizowana przez McDonald’s na całym świecie. W Polsce odbywa się w terminie 9-31 grudnia. Celem akcji jest zebranie funduszy na wsparcie działalności Fundacji Ronalda McDonalda, która od szeregu lat realizuje programy profilaktyczne z zakresu wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci i wsparcia rodzin w chorobie dziecka. Dzięki akcji w restauracjach McDonald’s każdy może niewielkim kosztem wesprzeć działania Fundacji i pomóc jej podopiecznym.  

McHappy Day to akcja, która jest organizowana w polskich restauracjach McDonald’s od 2002 roku. W jej ramach McDonald’s Polska w dniach 9-11 grudnia przekazuje Fundacji Ronalda McDonalda pieniądze uzyskane ze sprzedaży wybranych produktów – w tym roku 1 zł od każdej porcji frytek.

Dodatkowo w terminie 9 – 31 grudnia w restauracjach McDonald’s będzie można kupić specjalne, dedykowane akcji breloczki z logo McHappy Day. Cena jednego breloczka to 5 zł. Cały dochód z ich sprzedaży również wesprze realizacje celów statutowych Fundacji.

Coroczna akcja McHappy Day organizowana w restauracjach McDonald’s bardzo znacząco wspiera programy Fundacji Ronalda McDonalda. Dzięki gościom restauracji McDonald’s, którzy każdego roku licznie przyłączają się do akcji finansujemy programy Fundacji realizowane pod wspólnym hasłem „Nie nowotworom u dzieci”. Pieniądze zebrane podczas akcji przekazujemy między innymi na utrzymanie jedynego w Polsce Domu Ronalda McDonalda – bezpłatnego hotelu dla rodziców chorych dzieci, pacjentów Dziecięcego Szpitala  Uniwersyteckiego w Krakowie, finansujemy również Pokoje Rodzinne na szpitalnych oddziałach onkologicznych, czy program ambulansu, w którym odbywają się bezpłatne badania profilaktyczne dzieci na terenie całej Polski,  a to tylko niektóre z prowadzonych przez Fundację aktywności. Dzięki zaangażowaniu gości restauracji, możemy robić dla dzieci i ich rodzin jeszcze więcej, za co serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w McHappy Day” – mówi prof. Adam Jelonek, Prezes Fundacji Ronalda McDonalda.

Fundacja Ronalda McDonalda to organizacja pożytku publicznego koncentrująca się na działaniach służących dzieciom i rodzinom. Kierując się hasłem ”By rodzina mogła być razem” Fundacja wspiera rodziny zmagające się z ciężką, długotrwałą chorobą dziecka. Z myślą o bliskich małych pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka oraz w szpitalu pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstały Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda. Umożliwiają one odpoczynek w domowej atmosferze i dają wytchnienie od szpitalnych warunków.

W październiku ubiegłego roku nastąpiło otwarcie Domu Ronalda McDonalda – największego jak dotychczas projektu fundacji. Jest to hotel wybudowany z myślą o rodzicach i opiekunach dzieci leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Ten nowoczesny i przyjazny dla mieszkańców obiekt zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala jest dla swoich gości całkowicie bezpłatny.

Fundacja od lat prowadzi też program bezpłatnych, profilaktycznych badań USG małych dzieci. Badania te odbywają się w specjalistycznym ambulansie, który jeździ do miejscowości w całej Polsce. Do tej pory przebadano w ten sposób 50 000 dzieci. Wiele z nich trafiło do specjalistów z powodu wcześniej niezdiagnozowanych nieprawidłowości i schorzeń wykrytych w czasie badania na pokładzie ambulansu Fundacji.

Innym  programem realizowanym dzięki środkom Fundacji są szkolenia lekarzy pierwszego kontaktu i rodzinnych z zakresu rozpoznawania wczesnych symptomów nowotworowych oraz organizacja konferencji dla onkologów dziecięcych i finansowanie wydawnictw książkowych z tego zakresu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF