Niemal każdy posiłek z naszą pociechą, to jedna wielka niewiadoma – ulubiona potrawa dziś, to niestety znienawidzona jutro… Restauracje rzadko przewidują w swoim menu ciekawe, a jednocześnie pożywne propozycje dla najmłodszych, pozostawiając nam do wyboru frytki, bądź inne smażone, ciężkie i niezbyt zdrowe dania. Jedzenie serwowane naszym dzieciom w restauracjach często jest zbyt tłuste, doprawione ostrymi przyprawami, a solidne porcje mogłyby zadowolić nie jednego dorosłego. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji co i gdzie zamawiać, aby nasze dzieci jadły zdrowo, smacznie i z uśmiechem na ustach.

PizzaPortal.pl_Małe posiłki poza domem, czyli maluchy w restauracjiWszystkim rodzicom zależy, aby ich pociechy jadły zdrowe i pełnowartościowe posiłki.
W rzeczywistości nie jest to jednak takie łatwe do zrealizowania. Dla nich najważniejsze są wrażenia wzrokowe, dlatego też przygotowanie posiłków wymaga bardzo dużo kreatywności, więc czasem każdy z nas chciałby wyręczyć się pomysłowością dobrego szefa kuchni. Tu natomiast pojawia się inny uciążliwy problemem, z którym spotykają się rodzice – dzieci bardzo często łączą wizytę w restauracji z nudą oraz całym arsenałem zakazów i nakazów.

Gdy brakuje nam pomysłów, jest jednak rozwiązanie! Restauracje na szczęście zaczynają dbać o swoich najmłodszych klientów i przygotowują menu skomponowane specjalnie z myślą o dzieciach. Ciekawe, bajkowe nazwy i fantazyjne formy posiłków mają szansę spotykać się z zainteresowaniem naszych pociech. W restauracjach coraz częściej znajdujemy także udogodnienia dla dzieci – miejsce do zabawy, kredki i książeczki do kolorowania podawane do stolików w czasie, gdy czekamy na posiłki. Jednak to nie jest standard i nadal jest wiele restauracji, których nie określimy jako „przyjazne dzieciom”.

Na szczęście naprzeciw temu problemowi wychodzą platformy internetowe, za pomocą których szybko i sprawnie można zamawiać jedzenie online.

Jeśli chcemy spędzić miło czas z rodziną i zjeść coś pysznego, nie musimy osobiście zjawiać się w restauracji. Wystarczy odwiedzić specjalną stronę internetową PizzaPortal.pl, gdzie znajdziemy skupioną w jednym miejscu  najliczniejszą ofertę restauracji dostępnych na terenie niemal całego kraju. Korzystając z tej największej platformy do zamawiania jedzenia online z łatwością można zamówić dania dla całej swojej rodziny, również dla jej najmłodszych członków. Świetnym przykładem restauracji, które starają się wzbudzić zainteresowanie małych smakoszy są należące do serwisu PizzaPortal.pl:

  • Restauracja Peperone w Krakowie wychodzi z ciekawie brzmiącą propozycją dla najmłodszych, mianowicie Daniem Super Bohatera;
  • Restauracja Pomodorino w Krakowie oferuje w swoim menu dla dzieci takie dania jak: Talerz Scooby Doo, Makaron Krecika czy Pizzę Myszki Miki. Takie nazwy potraw z pewnością dobrze skojarzą się naszym dzieciom, które z przyjemnością zjedzą specjalnie dla nich przygotowaną potrawę;
  • Rastauracja Sultan Kebep w Poznaniu ma w swoim menu takie propozycje jak Pizza Księżniczka, Pizza Jaś oraz Pizza Ananasowy Junior;
  • Restauracja Rodzinna Oliwka z Warszawy, w której nasze dzieci mogą zjeść pulpeciki z indyka podawane w sosie pomidorowych lub koperkowym z ziemniaczkami i mizerią;
  • Restauracja Amore Mio z Wrocławia oferuje najmłodszym mini penne z kurczakiem w sosie śmietanowym oraz świeżo wyciskane, wieloowocowe soki.
Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF