Nie można nigdzie znaleźć blendera ręcznego, mycie wyciskarki do czosnku jest uciążliwe i ta kłopotliwa maszyna do wypieku chleba… Nie masz już naprawdę ochoty na kolejne urządzenia kuchenne, na których gromadzi się kurz i które zakończone są okropną plątaniną kabli. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kompaktowy robot kuchenny, który zastąpi wszystkie te urządzenia. Wciąż zwiększa się różnorodność akcesoriów kuchennych, dlatego – w takim gąszczu urządzeń – coraz ważniejsze staje się znalezienie klucza do uproszczenia codziennego przygotowywania posiłków  – 5 wskazówek, które Ci w tym pomogą:

1. Koniec z chaosem w kuchni: koncepcja „wszystko w jednym”

Podczas całego procesu kulinarnego na blacie kuchennym gromadzi się ogromna liczba urządzeń i narzędzi – od drewnianych łyżek i noży po mieszadła i naczynia do ciasta. Dlatego kupując urządzenie należy zwrócić uwagę, czy posiada ono funkcje przygotowywania i gotowania posiłków, a także samooczyszczania. Ważne jest również, czy potrafi wykonać te zadania z wykorzystaniem możliwie najmniejszej liczby akcesoriów – najlepiej w jednym pojemniku bez konieczności zmiany ustawień. Korzyści: więcej miejsca, większy porządek, więcej czasu.

2. Precyzja i wydajność: niewidoczne cechy jakości

Codzienne stosowanie urządzeń sprawia, że dużego znaczenia nabiera ich jakość, która często zależy od najmniejszych szczegółów. Prawidłowo zaprojektowane urządzenia w fazie początkowej są gwarancją niezawodności w tym zakresie. Sedno tkwi w materiałach wysokiej jakości, które nie wymagają konserwacji. Wysoce wydajny silnik oraz precyzyjny nóż, wykonany na przykład ze stali nierdzewnej, stanowią podstawę odpowiedniego i spójnego przetwarzania. Kolejna cecha związana z jakością: nowoczesne wielofunkcyjne urządzenia są o wiele bardziej energooszczędne i ekonomiczne niż niektóre elektryczne akcesoria kuchenne, pomimo iż zawierają one tak wiele elementów.

3. Przejdźmy do sedna: efekty 

Za dużo mąki, za mało masła, niewystarczająco miękkie mięso, za mocno ugotowana ryba, przypalony budyń, wodniste lody – koszmary, które mogą odebrać przyjemność korzystania z urządzenia. Dlatego wysokiej jakości robot kuchenny powinien być niezawodny i gwarantować oczekiwane efekty każdego dnia. Gwarancję takiego działania zapewniają odpowiednio przygotowane przepisy, które zostały precyzyjnie dostosowane do urządzenia, zaprojektowane i przetestowane przez ekspertów oraz które zawierają wszystkie etapy przetwarzania i takie parametry jak: temperatura, jednostki miary, waga, czas.

 

4. Zawsze warto przetestować urządzenie

Stojąc przed regałem w sklepie często mamy wątpliwości, czy poradzimy sobie w domu z robotem kuchennym nowej generacji. Najlepszym pomysłem jest wcześniejsze zebranie i wymiana informacji o urządzeniu, przeczytanie raportów testowych i opinii w Internecie oraz samodzielne jego wypróbowanie. Tylko wtedy będziesz mógł w pełni wykorzystać możliwości urządzenia kuchennego, kiedy dowiesz się, w jaki sposób należy poprawnie z niego korzystać.

 

5. Dokonaj jednej rozsądnej inwestycji

Kwestia ceny to kluczowe kryterium przy zakupie robota kuchennego. Podsumowując wydatki, warto zachować spokój i opanowanie. Biorąc pod uwagę fakt, że większość urządzeń kuchennych, takich jak: kruszarki do lodu, tarki do parmezanu czy garnki do gotowania ryżu, prędzej czy później lądują na półce, robot kuchenny, który może być wykorzystany niemal do wszystkiego, jest rozsądną długoterminową inwestycją. Zgodnie z zasadą: kupując tanio, płacisz dwa razy.

 

Oto szósta wskazówka dla tych, którzy nie chcą zaczynać od czasochłonnych poszukiwań, jednocześnie podejmując właściwą decyzję: wejdź na stronę www.thermomix.pl i poznaj inspirujący, światowej klasy robot kuchenny z wysoce zintegrowanymi funkcjami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF