Lodówki to istotny element kuchennego wyposażenia, który ma wpływ na jakość serwowanych posiłków. Coraz więcej wymagających klientów jest tego świadomych, dlatego wybierają innowacyjne rozwiązania, wprowadzające funkcje oraz wzornictwo profesjonalnych urządzeń do domowej kuchni.

rb36j8799s4_ef_001_front_silver (1)Nowoczesne lodówki Samsung, takie jak Kitchen Fit z linii Chef Collection czy Multidoor RF56J9041SR to odpowiedź na potrzeby nowej grupy odbiorców, którzy dbają o każdy kulinarny detal, w tym o doskonałe warunki przechowywania żywności – tak istotne w ostatecznym efekcie kuchennych starań. Wymagający konsumenci to domowi pasjonaci kulinarów, którzy chcą korzystać z najlepszego sprzętu pod kątem funkcjonalnym i estetycznym. W oparciu o doświadczenie uznanych kucharzy z całego świata, Samsung opracował urządzenia umożliwiające precyzyjną kontrolę temperatury, zapewniające tym samym idealne warunki dla różnego rodzaju żywności: mięsa czy ryb.

Lodówka dla domowych szefów kuchni

Lodówki Chef Collection Kitchen Fit (RB33J8797S4 i RB36J8799S4) są bardzo funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Urządzenia są przeznaczone dla domowych szefów kuchni, którzy bardzo często przygotowują potrawy i chcieliby we własnym domu korzystać z urządzeń na miarę profesjonalnych szefów kuchni.

Lodówki posiadają technologię Precise Chef Cooling, która gwarantuję utrzymanie stałej temperatury przy maksymalnych wahaniach do +/- 0.5° C, co zapewnia idealne warunki do dłuższego przechowywania żywności. Metalowe wykończenie tylnej ścianki Metal Cooling zapewnia niskie wahania temperatury nawet przy częstym otwieraniu drzwi urządzeń i gwarantuje, że składniki przechowywanych potraw będą odpowiednio schłodzone i świeże.

rb36j8799s4_ef_005_front_open_with_food_silver (2)Inżynierowie Samsung zadbali też, aby pomimo dużej powierzchni użytkowej (w zależności od modelu wynosi ona: RB33J8797S4 – 328 l, RB36J8799S4 – 350 l), urządzenia nie zajmowały dużo powierzchni, a dodatkowo – były energooszczędne. Wyjątkową wydajność i energooszczędność lodówek gwarantuje kompresor Digital Inverter, funkcja No Frost oraz w innowacyjny system rozprowadzenia powietrza – TWIN Cooling™. System ten opiera się na dwóch niezależnych obiegach powietrza. Dzięki temu powietrze w zamrażalniku jest suche, a w chłodziarce zachowuje idealny stopień wilgotności. Oszczędność energii zapewniają także wysokie klasy energetyczne.
W lodówkach zastosowano nowatorską technologię Space Max. Umożliwiła ona pogłębienie i poszerzenie przestrzeni użytkowej urządzenia dzięki wysoce wydajnemu systemowi izolacji, który sprawił, że ścianki urządzenia stały się cieńsze. Dodatkowo wysokość lodówek została zwiększona i w zależności od modelu wynosi 1927 mm lub 2017 mm.

Projektanci Samsung zastosowali bardzo wygodny układ ruchomych półek. Użytkownicy mogą też korzystać z szuflady Chef Zone – zapewniającej idealne warunki do przechowywania mięsa i ryb, naczynia Chef Pan do marynowania, w którym można również piec, gdyż pasuje do prowadnic piekarnika.

Wzornictwo Kitchen Fit sprawia, że lodówka idealnie wkomponowuje się w wystrój każdej kuchni. Możliwość zabudowania na równi z meblami kuchennymi oferuje atrakcyjną alternatywę dla lodówki do zabudowy, dając nawet do 90l pojemności więcej, niż te pierwsze. Wolnostojąca czy obudowana meblami, nieustannie zachwyca estetyką i wyróżnia się funkcjonalnością.

rf56j9041sr_eg_001_front_silver (1)Lodówka dla wymagających, z wieloosobową rodziną

Lodówka Multidoor RF56J9041SR to urządzenie idealnie dostosowane do potrzeb osób gotujących na co dzień dla wieloosobowej rodziny. Dlaczego? Poza ogromną pojemnością wynoszącą 564 l (chłodziarka: 361 l, zamrażalnik: 203 l), zapewnia szybki i swobodny dostęp do produktów, a przede wszystkim zapewnia ich dłuższą świeżość.

W lodówce zastosowano technologie precyzyjnie kontrolujące warunki przechowywania żywności, przez co świeżość i smak produktów są doskonale zachowane. Technologia chłodzenia Triple Cooling zapewnia niezależne chłodzenie komór chłodziarki, zamrażalnika i strefy Convertible Zone. Strefa ta to innowacyjne rozwiązanie dające użytkownikowi powierzchnię, która w zależności od potrzeb może być chłodziarką lub zamrażalnikiem a także oferuje funkcję szybkiego schładzania napojów lub lekkie zamrażanie.

Wyjątkowe parametry lodówki gwarantuje kompresor Digital Inverter. Rozwiązanie to bazuje na czujnikach zewnętrznych i wewnętrznych, które automatycznie dostosowują pracę silnika do zapotrzebowania na chłodzenie, błyskawicznie reagując na zmiany temperatury. Funkcja No Frost zapewnia automatyczne rozmrażanie i dłuższą świeżość przechowywanej żywności. Kolejnym rozwiązaniem zastosowanym w celu zapewnienia wysokiej wydajności pracy i energooszczędności jest Metal Cooling. Jest to metalowe wykończenie tylnej ścianki chłodziarki – zapewnia lepszą izolację wewnętrznych warunków w lodówce i utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz nawet przy częstym otwieraniu drzwi urządzenia. Klasa energetyczna lodówki to A++.

We wnętrzu lodówki zastosowano funkcjonalne rozwiązania organizujące przestrzeń. W chłodziarce znajdują się dwie szuflady z kontrolą wilgotności, dwie składane półki, pojemnik na jajka, cztery półki i sześć pojemników na drzwiach, natomiast w zamrażalniku – wysuwana półka Easy Slide, dwie szuflady i trzy półki na drzwiach. W drzwiach chłodziarki zainstalowany jest też dystrybutor wody i lodu.

Profesjonalne wzornictwo

Lodówki Chef Collection wyróżniają się znakomitym, minimalistycznym designem, który podkreśli każdą nowocześnie urządzoną kuchnię. W urządzeniach zamontowano oświetlenie LED, które zapewnia efektowne oświetlenie wnętrza. Półki lodówki zostały wykończone metalem. Lodówki Chef Collection Kitchen Fit posiadają też dodatkowe charakterystyczne elementy, m. in. podświetlany na niebiesko uchwyt.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF