W Gruzji, w winnicach w okolicach wioski Okhureshi, położonej w regionie winiarskim Racha-Lechkhumi, rosną winogrona odmiany Usakhelauri. Są to szczepy wyjątkowe – stanowią podstawę niezwykłego, limitowanego wina Marani Usakhelauri.

marani_usakhelauriTen półsłodki trunek ma intensywnie czerwony, wpadający w granat kolor, a także wyjątkowe walory smakowe i zapachowe.

Gdzieś daleko, w Gruzji…

… grona Usakhaleuri są ręcznie zbierane w momencie, kiedy osiągną dużą dojrzałość. Ręcznie oddziela się także szypułki od jagód oraz tłoczy owoce. Następnie fermentują one na naturalnych drożdżach w dębowych beczkach o pojemności 225 litrów. Po 10 dniach efekt fermentacji poddawany jest stabilizacji w temperaturze 0°C oraz butelkowany. Właśnie dzięki tej metodzie powstaje półsłodkie, czerwone wino, które zachwyca zmysły.

Usakhelauri organoleptycznie

Pierwszym z tych zmysłów jest wzrok. W nietypowej butelce o opływowych kształtach, z charakterystyczną, biało-złoto-czerwoną etykietą, znajdziemy trunek o bardzo pociągającej barwie. Uwagę przyciąga granatowe opalizowanie głęboko czerwonej cieczy. Następnie węch – sprawny nos wyczuje nuty korzenne, wiśniowo-malinowe, czereśniowe oraz pestkowe. Ukoronowaniem doznań będzie smak Marani Usakhelauri – czysty, zgrabny, umiarkowanie słodki, z bardzo delikatną kwasowością. Znajdziemy tu rejestry owocowe oraz korzenne. W ten sposób dotrzemy do zaskakującego finału – hibiskusowego, korzennego, tytoniowego i ziemistego. Ta kompozycja będzie idealnie smakować z deserami, w szczególności – z ciastami owocowymi, a także z delikatnymi serami.

Cena: 265 zł

Butelka: 0,75 l

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF