Lato powoli odchodzi w zapomnienie. Razem z ciepłymi miesiącami z warzywnych straganów znikają nasze ulubione przysmaki. Nie oznacza to jednak, że trzeba się z nimi pożegnać do następnego sezonu. Marka Happy Frucht proponuje nam szereg produktów, które pozwolą cieszyć się bogatymi w cenne witaminy i minerały warzywami nawet w środku zimy. 

Fasola – najwartościowszy pokarm ziemi

Na całym świecie uprawia się około 400 gatunków fasoli, które różnią się od siebie jedynie kolorem i wielkością. Dlaczego akurat fasola uznawana jest za jeden z najwartościowszych pokarmów? Po pierwsze to cenne źródło białka roślinnego. Dodatkowo, jest bogata w fosfor, wapń i potas, witaminy z grupy B, a szczególnie witaminę B1, która poprawia pamięć oraz zdolność logicznego myślenia, a także działa przeciwdepresyjnie. Ze względu na tak dużą ilość zdrowotnych walorów fasoli, warto wzbogacać nią codzienną dietę. Marka Happy Frucht oferuje tradycyjną białą fasolę, fasolę białą w pomidorach, jak również, coraz bardziej popularną na polskich stołach, fasolę czerwoną. Wystarczy otworzyć puszkę i dodać ją do dania, dzięki czemu stanie się ono bardziej urozmaicone zarówno smakowo, jak i kolorystycznie.

W odcieniach lata

ciecierzyca_happy_fruchtObok fasoli cennym źródłem wartości odżywczych są ciecierzyca i kukurydza. Ta pierwsza, znalazła uznanie w krajach basenu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu, ale staje się także coraz bardziej popularna nad Wisłą. Doceniana zwłaszcza za zawartość niezbędnych aminokwasów, które z powodzeniem zastępują białka zwierzęce, jest podstawowym składnikiem wielu dań kuchni  wegetariańskiej. Jednak jej walory dostrzegą wszyscy, również miłośnicy mięsnych potraw.
Poza niezaprzeczalnymi atutami w postaci chociażby oryginalnego smaku, warto urozmaicić nią swoje menu z uwagi na właściwości zdrowotne. Ciecierzyca bowiem korzystnie wpływa na włosy, skórę i paznokcie, usprawnia trawienie, łagodzi bóle głowy i gardła. Dodatkowo, wzmacnia odporność oraz obniża poziom cholesterolu we krwi. Letni akcent potrawom, obok ciecierzycy, doda także kukurydza konserwowa marki Happy Frucht. Z powodzeniem można ją stosować jako dodatek do sałatek, mięs, ryb czy zup. Idealnie współgra z wszelkiego rodzaju surówkami i ryżem. Złocisty kolor, bez wątpienia kojarzący się z latem, to bogactwo potasu, miedzi, magnezu, żelaza, wapnia, sodu oraz cynku. Co istotne w kukurydzy występuje także bardzo rzadki barwnik roślinny – zeaksantyna, która pełni rolę przeciwutleniacza neutralizującego wolne rodniki.

soczewica_happy_fruchtSoczewica – królowa roślin strączkowych

Niezbędnym wręcz dodatkiem do codziennej diety powinna być także soczewica. Ta najzdrowsza roślina strączkowa znana i ceniona była już  w czasach starożytnych ze względu na potężną dawkę składników odżywczych bardzo dobrze działających na organizm. W swoim składzie zawiera dużą ilość błonnika, który skutecznie wpływa na obniżenie  poziomu cholesterolu oraz stabilizację cukru we krwi. Bogata jest także w kwas foliowy, fosfor, miedź, białko, żelazo, potas, witaminy B1 i B6.
Z soczewicy np. marki Happy Frucht możemy przyrządzić wiele zdrowych potraw, uzyskując dania gorące, jak np. zupę z soczewicy z pomidorami bądź lekkie sałatki.

Produkty marki Happy Frucht takie jak: fasola biała, fasola czerwona, ciecierzyca, kukurydza konserwowa oraz soczewica bez wątpienia wzbogacą i zbilansują jesienno – zimową dietę. Pełne wartości odżywczych pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie organizmu oraz pozwolą cieszyć się letnimi smakami przez cały rok.

Warzywa w puszkach marki Happy Frucht

Fasola czerwona Kidney

Opakowania: 400 g

Cena brutto: 2,85 zł

Fasola biała

Opakowania: 400 g

Cena brutto: 2,45 zł

Fasola biała w pomidorach       

Opakowania: 400 g

Cena brutto: 2,45 zł

Soczewica

Opakowania: 400 g

Cena brutto: 2,45 zł

Ciecierzyca

Opakowania: 400 g

Cena brutto: 2,45 zł

Bób

Opakowania: 400 g

Cena brutto: 2,45 zł

 

Kukurydza konserwowa

Opakowania 400 g

Cena brutto: 2,45 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF