Czy Twoje dziecko kręci nosem, kiedy trzeba przerwać zabawę, by coś przekąsić i napić się? Niechętnie odrywa się od ukochanego hobby i marudzi, kiedy podajesz mu kubek czy butelkę? Jako rodzic wiesz, jak ważne jest uzupełnianie płynów, szczególnie latem, podczas zabawy. Często martwisz się, czy Twój maluch może kontynuować zabawę i czy chce mu się pić? Jak zamienić te trudne, dla Ciebie i Twojego malucha, chwile na przyjemne i pełne smaku momenty wytchnienia?

Kubuś Play_1Tego lata wzbogać w łatwy i przyjemny sposób zabawę swojej pociechy o tak potrzebną do codziennego funkcjonowania dawkę witamin i płynów. Kubuś Play! to orzeźwiające napoje owocowe, które zawierają niezbędne dla każdego dziecka witaminy – A, C i E. Wszystko to zamknięte w poręcznej, kolorowej butelce z dziubkiem.

Owocowy smak zabawy

Przerwa od zabawy to jeden z powodów marudzenia najmłodszych, drugi to smak, który nie zawsze trafia w preferencje malucha. Szczególnie latem podawane napoje powinny przynosić ulgę w gorący dzień, będąc jednocześnie przyjemnością dla podniebienia. Marchew-malina-limetka-jabłko, marchew-czereśnia-limetka, marchew-czerwona pomarańcza-limetka-jabłko, marchew-truskawka-limetka-jabłko i czarna porzeczka, multiwitamina oraz arbuz to gwarantujące orzeźwienie smaki Kubuś Play!, które polubi każde dziecko.

„By nauczyć dziecko pamiętania o regularnym nawadnianiu i złagodzić niezadowolenie naszej pociechy warto od czasu do czasu bawić się podczas picia napojów. Możemy urządzić wyścigi: kto pierwszy wypije butelkę napoju, kto szybciej znajdzie w sklepie ulubiony napój, kto potrafi pić przez trzy słomki jednocześnie. W tej metodzie chodzi o budowanie pozytywnych skojarzeń w umyśle dziecka związanych z piciem i uzupełnianiem płynów”- radzi Monika Perkowska, psycholog dziecięcy.

Witaminowe wsparcie dla zdrowia

Podczas zabawy w plenerze dzieci mają styczność z różnymi bakteriami i wirusami. Zawarta w Kubuś Play! witamina C pomoże w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego Twojego malucha. Dodatkowo zmniejszy uczucie zmęczenia i znużenia, aby dziecko mogło czerpać jeszcze więcej radości z wakacyjnej pogody i zabaw z rówieśnikami. Jednak szkodliwe mikroorganizmy to nie jedyny problem. Tylko niektóre boiska i place zabaw znajdują się w cieniu drzew. Nadmierne przebywanie na słońcu negatywnie wpływa na oczy. Na szczęście w prawidłowym funkcjonowaniu wzroku pomaga witamina A, która wesprze ochronę, którą daje czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne.

„Jako rodzice stanowimy autorytet do naśladowania dla naszych dzieci. Każde nasze zachowanie jest modelem – jeśli często pijemy soki, napoje i wodę, nasze dziecko zauważy, że to ważne i automatycznie wyrobi sobie zdrowy nawyk. Angażujmy również dziecko do pomocy przy częstowaniu innych napojami np. w czasie spotkań z rówieśnikami” dodaje Monika Perkowska, psycholog dziecięcy.

Kubuś Play! to orzeźwiająca dawka energii w każdej sytuacji, bez konserwantówbarwników. Aż siedem owocowych smaków to gwarancja przełamania nudy w czasie przerwy od zabawy dla każdego małego smakosza. Kolorowa butelka z wygodną i praktyczną zakrętką sprawią, że Kubuś Play! stanie się integralną częścią wszystkich zabaw w czasie tegorocznego lata.

„Pamiętajmy, aby napoje w naszym domu były dostępne na każdym kroku. Każdy z nas, również dziecko, ma w sobie skłonność do lenistwa. Jeśli napoje są w zasięgu wzroku chętnie z nich skorzystamy, nie przerywając zabawy. Zawsze podczas uprawiania sportu musimy zabrać ze sobą napoje dla siebie i dziecka wprowadzając nawyk picia w czasie wysiłku”podsumowuje Monika Perkowska, psycholog dziecięcy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF