Piętrzące się stosy brudnych naczyń, hektolitry przelanej wody, godziny spędzone przy zlewie i sucha skóra dłoni – nic dziwnego, że już w roku 1886 z inicjatywy Josephine Cochrane powstała pierwsza zmywarka. Coraz więcej osób nie wyobraża sobie funkcjonalnej kuchni bez tego sprzętu AGD. O tym, jak dobrać zmywarkę opowiada Mateusz Gołda, Dyrektor Operacyjny NEO24.PL, największego polskiego sklepu internetowego.

neo24_zmywarkiWybór odpowiedniej zmywarki zależy od wielu czynników – należy zwrócić uwagę nie tylko na ilość wolnego miejsca w kuchni, ale również na prowadzony przez nas styl życia oraz wielkość rodziny.
Są osoby, które uwielbiają pichcić i spędzać czas w kuchni, ale również takie, dla których gotowanie to zło konieczne – jedno jest pewne, obu typom ludzi przyda się kuchenny pomocnik oszczędzający czas, energię oraz pieniądze.

Rozmiar ma znaczenie

„Jeżeli planujemy zakup pierwszej zmywarki, warto zaczerpnąć wiedzy w tym temacie. Na rynku dostępnych jest wiele marek i rodzajów tych urządzeń, jednak wybór powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Pierwszym krokiem, od którego należy rozpocząć, jest określenie wielkości potrzebnej nam zmywarki. Producenci oferują dwa podstawowe rozmiary – 60cm oraz 45cm szerokości. Większe pomieszczą do piętnastu kompletów naczyń i najczęściej decydują się  na nie rodziny co najmniej trzyosobowe. Do mniejszych zmieści się dziesięć kompletów, a wybierają je single, pary lub też osoby, które częściej jadają poza domem” – mówi Mateusz Gołda z NEO24.PL.

Oszczędzanie przez zmywanie

Kupując zmywarkę, należy zwrócić uwagę na ilość pobieranej wody podczas działania poszczególnych programów. Standardowo urządzenia te zużywają od 10 do 12 litrów wody – dla porównania, podczas ręcznego zmywania wykorzystujemy nawet 38 litrów. Zużycie wody łączy się również ze sposobem ogrzewania jej w zmywarce. Niektóre modele mają zamontowaną grzałkę umieszczoną na spodzie, inne wyposażone są w przepływowy ogrzewacz. Wybór wydajnej i energooszczędnej zmywarki wiąże się z przyszłościowym obniżeniem rachunków za wodę oraz prąd. Jednak oszczędzanie związane jest nie tylko z finansami. Dzięki zmywarce zyskamy czas, a także oszczędzimy sobie… hałasu. Nowsze modele wytwarzają hałas w przedziale od 40 do 45 dB. Wybór ciszej pracującej zmywarki sprawi, że żaden niepożądany dźwięk nie zakłóci na przykład ulubionej muzyki. Hałaśliwe urządzenia są bardzo niekomfortowe, zwłaszcza gdy w jednym czasie włączoną mamy zmywarkę, pralkę, mikrofalówkę oraz odkurzacz. Właśnie dlatego warto decydować się na nowoczesne, zaawansowane technologicznie i cichsze rozwiązania.

Wielofunkcyjność na pierwszym miejscu

„W ofercie NEO24.PL znajduje się ponad 200 modeli zmywarek. Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na posiadane funkcje. Programy, które ułatwiają codzienne korzystanie ze zmywarek, mają ogromne znaczenie – idealna zmywarka powinna mieć na przykład funkcję wyboru mycia wstępnego, które pomaga w usunięciu zaschniętych resztek pokarmu – dzięki temu mamy pewność, że po myciu wyjmiemy perfekcyjnie czyste naczynia. Warto zwrócić uwagę na to, ile programów prania ma dany model zmywarki. Różnią się one temperaturą mycia – pomiędzy 30 a 60 stopniami. Od programu zależny jest czas trwania zmywania – a co za tym idzie, dedykowane są one różnym poziomom zabrudzenia naczyń. Do dodatkowych programów zaliczamy mycie ½ wsadu, które umożliwia zmniejszenie pobranej wody, tryb przyspieszony, trwający do 30 minut czy tryb delikatny do mycia między innymi kieliszków i cienkiego szkła. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wyboru opóźnionego startu, dzięki czemu możemy ustawić pranie na czas, kiedy jesteśmy w pracy” – dodaje Mateusz Gołda, Dyrektor Operacyjny NEO24.PL.

Wolnostojąca czy zabudowana?

Wybór pomiędzy sprzętem wolnostojącym a zabudowanym również zależy od naszych indywidualnych preferencji. Zmywarki wolnostojące umożliwiają ustawienie ich w dowolnie wybranym miejscu. Dodatkowo mają zdejmowane góry, dzięki czemu możemy zasłonić je blatem kuchennym. Zmywarki do zabudowy pozwalają na maksymalne wkomponowanie w meble, czyli są gwarantem jedności frontów.

„Zmywarki do zabudowy umożliwiają aranżację kuchni w wybranym przez siebie stylu, bez zakłócania go kolorem i wyglądem urządzenia. Dodatkowo, wchodząc do pomieszczenia, nikt nie zauważy poukrywanych artykułów gospodarstwa domowego. Aż 74% klientów NEO24.PL decyduje się właśnie na zakup zmywarki do zabudowy. Ilość modeli dostępnych w naszym sklepie sprawia, że klienci bardzo chętnie decydują się na zakupy internetowe. W kilka minut mogą zostać właścicielami nowoczesnego sprzętu AGD i RTV, elektroniki, akcesoriów dla dzieci oraz zwierząt, a także perfum czy opon. NEO24.PL gwarantuje szybkie dostarczenie zamówionej zmywarki przez kuriera w ciągu jednego dnia, a dla osób niecierpliwych NEO24.PL przygotował również opcję szybkiego dowozu w czasie do 4 godzin. Towary o mniejszych gabarytach można również samodzielnie odebrać w placówkach Poczty Polskiej, kioskach RUCHu, w Paczkomatach InPost lub na stacjach sieci Orlen.” – podsumowuje Mateusz Gołda z NEO24.PL.

W przypadku zmywarek użycie parafrazy „więcej znaczy mniej” jest idealnym określeniem. Urządzenia te oszczędzają nasz czas, energię oraz pieniądze, dlatego warto wyposażyć swoją kuchnie w to dodatkowe urządzenie. Dzięki szerokiej ofercie największego polskiego sklepu internetowego teraz każdy może to zrobić szybko i bezproblemowo.

www.neo24.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF