Polacy każdego roku wydają na zakup wody i innych napojów gazowanych ok. 3 miliardów złotych! Po ich spożyciu na naszych wysypiskach ląduje ok. 2,5 mln zużytych plastikowych butelek[1]. Te liczby robią wrażenie, szczególnie na osobach, które nie tylko liczą każdą wydaną złotówkę, ale też starają się przy okazji dbać o stan środowiska naturalnego. Jak zaoszczędzić w dłuższej perspektywie czasu i nie mieć koszmarów z wysypiskami pełnymi śmieci trudnych do zutylizowania? Świat może być wolny od butelek dzięki SodaStream – nowoczesnym urządzeniom do samodzielnego przygotowywania wody i napojów gazowanych w domu.

 

Zakup z głową

Oszczędzanie nie musi kojarzyć się z wyrzeczeniami. W ślad za popularnym powiedzeniem, że chytry dwa razy traci, można
z pełnym przekonaniem stwierdzić, iż warto inwestować w produkty wyższej jakości. To podejście doskonale sprawdza się
w przypadku kupowania nowych sprzętów czy przedmiotów codziennego użytku. Sięgając po droższy produkt już w przeciągu kilku pierwszych miesięcy użytkowania można policzyć pierwsze zaoszczędzone pieniądze.

 

Woda i napoje należą do tych produktów codziennej konsumpcji, których nie może zabraknąć
w naszych domach. Załóżmy, że przeciętna 4-osobowa rodzina spożywa w ciągu tygodnia ok. 10 butelek wody o pojemności 1,5 l, co daje średni koszt 20 zł – 25 zł tygodniowo, czyli ok. 1000
– 1200 zł rocznie! Oprócz tego, ok. 44% Polaków w ciągu roku kupuje ponad 1,5 mld litrów słodkich napojów gazowanych[2]! W tym przypadku prym wśród najczęściej wybieranych smaków wiodą napoje typu cola.

 

Eko-oszczędzanie

Dla rodziny zakup wody i napojów smakowych to spory koszt, który można zminimalizować, pod warunkiem, że zdecydujemy się np. na samodzielne ich przygotowywanie z pomocą urządzenia SodaStream. 1 litr wody gazowanej wyprodukowanej w SodaStream kosztuje zaledwie ok. 48 groszy! Na bazie wody gazowanej można także przyrządzić pyszne drinki bezalkoholowe
o preferowanym smaku, a dołączona do zestawu butelka może być użytkowana przez ok. 3 lata. W dłuższej perspektywie zakup relatywnie drogiego urządzenia wartego np. 319 zł zwróci się już po ok. 3 miesiącach! Ponadto samodzielne przygotowywanie napojów daje nam możliwość napicia się go w każdej chwili. Używając SodaStream z pewnością nie staniemy się także ofiarami ataków ze strony ekologów. Powód jest prosty – wybraliśmy urządzenie, dzięki któremu ograniczamy ilość plastikowych butelek PET lawinowo zaśmiecających naszą planetę.

 

SodaStream Jet SodaStream Genesis
Cena: 319 złDostępne kolory: tytanowo/srebrny, czerwono/srebrny  Cena: od 329 złDostępne kolory: czerwony, tytanowo/czarny, biały

 

Syropy smakowe

Szeroką gamę smaków – od coli po różnego rodzaju napoje owocowe – uzyskamy mieszając nagazowaną wodę z jednym z 26 syropów smakowych SodaStream. Syropy są w cenie 24,99 zł i 29,99 zł. Z jednej butelki syropu, w zależności od rodzaju i własnych upodobań smakowych, powstaje około 10-18 litrów pysznego gazowanego napoju.

 

Urządzenia SodaStream oraz syropy smakowe można znaleźć w popularnych sieciach – Media Markt, Saturnie, Media Expert, Avans, Partner AGD RTV, Selgros, Carrefour oraz electromarket.pl (aktualna lista sklepów znajduje się na www.sodastream.pl).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF