W sobotę, 28 marca w Warszawie miało miejsce oficjalne otwarcie restauracji artkitchen. Nowy lokal mieszczący się przy ulicy Domaniewskiej to połączenie sztuki kulinarnej i sommelierskiej z przestrzenią koncertowo-artystyczną. Gwiazdą wieczoru była Karen Edwards, wokalistka i pianistka jazzowa ze Stanów Zjednoczonych.

foto 3Restauracja art kitchen to miejsce łączące doskonałą kuchnię, wyjątkowy sklep z winami oraz przestrzeń dla inicjatyw artystycznych. Lokal zlokalizowany jest na Górnym Mokotowie, w biznesowym centrum Warszawy, przy ulicy Domaniewskiej. Menu artkitchen oparte to propozycje kuchni polskiej przygotowane w nowoczesnej, prostej formie, bazującej na sezonowości i wysokiej jakości produktów. Specjalizacją lokalu jest fois gras, francuski przysmaku z gęsich wątróbek, podawany w 5 różnych odsłonach. Wyśmienitemu jedzeniu towarzyszy szeroka oferta win, dostępnych zarówno na miejscu, jak i w sklepie internetowym, na stronie restauracji.

Wizytówką artkitchen są planowane cotygodniowe koncerty jazzowe, organizowane we współpracy z Grzegorzem Piotrowskim, uznanym na jednego z najzdolniejszych muzyków i kompozytorów jazzowych młodego pokolenia. W przyszłości restauracja planuje również realizację wernisaży, dyskusji i spotkań środowiska artystycznego, premier, czy warsztatów sommelierskich.

Ilona Mejer i Katarzyna SokołowskaPodczas otwarcia, o jazzie, nowoczesnej polskiej kuchni oraz wyjątkowych winach dyskutowali czołowi polscy projektanci duet MMC oraz popularna reżyserka pokazów mody Katarzyna Sokołowska. W artkitchen tego wieczoru można było spotkać Krystiana Wieczorka, Agnieszkę Wesołowską, czy Agnieszkę Jastrzębską.

Nad oprawą muzyczną czuwał Grzegorz Piotrowski, uznany za jednego z najzdolniejszych muzyków jazzowych młodego pokolenia.

Partnerami wydarzenia były firmy Mostostal Warszawa oraz Kronos Kapital.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF