Gdy urządzamy naszą pierwszą kuchnię wybieramy się na duże zakupy, by zebrać wszystkie niezbędne narzędzia. Ale ile tak naprawdę rzeczy trzeba kupić, by wyposażyć się w podstawowy pakiet akcesoriów? Fiskars zaproponował listę 15stu fundamentalnych narzędzi, które poradzą sobie z większością naszych codziennych kuchennych zmagań. 

W tym zestawieniu znajdziemy noże, deski do krojenia, patelnie, szpatułki i inne akcesoria niezbędne w kuchni.

image001Deska do krojenia

Deska do krojenia wędlin, chleba czy warzyw to podstawa. Nowoczesna deska do krojenia Fiskars, którą spokojnie możemy nazwać uniwersalną, wyposażona jest w wymienne plastikowe podkładki. Dzięki temu jedzenie można przygotowywać bezpiecznie i higienicznie, a noże pozostaną nadal ostre niezależnie od powierzchni krojenia.

Orientacyjna cena detaliczna: 190 zł

 

2Zestaw 5 noży w drewnianym bloku

Skoro mamy już deskę do krojenia to potrzebujemy narzędzi do krojenia, czyli noży. Zestaw noży Fiskars w bloku składa się z 5 modeli: nóż do obierania, nóż do pomidorów, nóż do chleb, nóż szefa kuchni 20 cm oraz nóż szefa kuchni typ azjatycki. Blok został stworzony z drewna brzozowego.

Orientacyjna cena detaliczna: 280 zł

 

 

1Patelnie Functional Form sprofilowana pod konkretny typ kuchni

Nowe patelnie z serii Functional Form będą nam towarzyszyć niezależnie od rodzaju kuchni z których korzystamy na co dzień w naszych domach. Cztery rodzaje patelni na cztery typy kuchni (gazową, elektryczną, ceramiczną i indukcyjną). Wszystkie charakteryzują się nieprzywieralną, wzmocnioną powłoką, która ułatwia smażenie i gotowanie. Dodatkowym wyróżnikiem są nienagrzewające się rączki patelni, które zapewnią bezpieczeństwo podczas kuchennych zmagań.

Na każdy typ kuchni Fiskars przygotował cztery rodzaje patelni: o wielkości 24-, 26- i 28-miu cm średnicy oraz patelnię szefa kuchni o średnicy 26-ciu cm z pokrywką.

Orientacyjna cena detaliczna:od 140 zł

 

3Zestaw sztućców

Zestaw sztućców również zaliczymy do obszaru MUST HAVE. Matowa powłoka sztućców z serii Functional Form, harmonijne połączenie nowoczesności i klasycznych wzorów idealnie wkomponują się do każdej dekoracji stołu. Atrakcyjną linię produktów wykonaną ze stali nierdzewnej zaprojektował Tobias Jacobsen. Sztućce dostępne są też w wersji błyszczącej. 6-osobowy zestaw składa się z 24 elementów.

Orientacyjna cena detaliczna zestawu: ok. 340 zł

 

4Durszlak

Składany durszlak Fiskars z linii Functional Form świetnie sprawdzi się podczas odcedzania makaranu, różnego rodzaju warzyw czy płukania sałat. W ciągu kilku sekund można go rozłożyć, a po użyciu złożyć i wygodnie przechować w szufladzie. Ponadto durszlak wyposażony jest w ergonomiczną rączkę, która zapewni nam komfort pracy.

Orientacyjna cena detaliczna: 60 zł

 

5Obierak z poprzecznym ostrzem obrotowym

Obierak z poprzecznym ostrzem obrotowym Fiskars z linii Functional Form idealnie sprawdzi się w usuwaniu skórek z warzyw nie pozbawiając ich cennych składników. Specjalne końcówki obieraka pomogą nam w usuwaniu „oczek”. Obierak jest niezwykle funkcjonalny w użyciu.

Orientacyjna cena detaliczna: 25 zł

 

6Trzepaczka z silikonowymi końcówkami

Trzepaczka Fiskars wykonana jest ze stali nierdzewnej i może być bez problemów używana przy garnkach i naczyniach pokrytych nieprzywieralną powłoką. Dzięki silikonowym końcówkom jest bardzo elastyczna i pozwala sięgać krawędzi garnka lub patelni.

Orientacyjna cena detaliczna: 32 zł

 

7Pędzelek silikonowy z ruchomą głowicą

Pędzelek Fiskars jest wyjątkowo przydatny do równomiernego rozprowadzenia oleju lub substancji płynnych po powierzchni mięsa czy ciasta.

Orientacyjna cena detaliczna: 27 zł

 

8Łyżka z silikonową krawędzią

Uzupełnieniem silikonowych narzędzi jest łyżka Fiskars z silikonową krawędzią. Wykonana z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym jest bardzo wytrzymała, a jej silikonowa krawędź jest odporna na wysokie temperatury.

Orientacyjna cena detaliczna: 33 zł

 

9Wyciskarska do cytrusów

Warto zaopatrzyć się również w wyciskarkę do cytrusów Fiskars. Świeże soki zdobęda serca naszych dzieci i gości. Wyciskarka do cytrusów z linii Functional Form Fiskars jest bardzo funkcjonalna i łatwa w obsłudze. Jej silikonowy koszyczek można bez problemu wyjąć i oczyścić z pestek lub miąższu. Takie rozwiązanie pozwala zawsze utrzymać przyrząd w czystości. Wyciskarka posiada także ergonomiczną rączkę, która znacznie zwiększa wygodę użytkowania.

Orientacyjna cena detaliczna: 46 zł

 

10Wałek do ciasta

Metalowy wałek Fiskars projektu Jakoba Heiberga, pokryty jest powłoką non-stick, która zapobiega przywieraniu ciasta. Jest to doskonałe rozwiązanie, które znacznie ułatwi i usprawni pracę w kuchni.

Orientacyjna cena detaliczna: 70 zł

 

11Ostrzałka do noży Roll-Sharp

Uniwersalne narzędzie zalecane do ostrzenia wszystkich rodzajów noży Fiskars. Ostrzałka jest wyposażona w antypoślizgową podstawą, co znacznie ułatwia pracę. Wygodna w użyciu dla osób prawo- i leworęcznych. Nóż ostrzy się szybko i lekko dzięki zastosowaniu ceramicznej szpulki na ośce.

Orientacyjna cena detaliczna: 30 zł

 

12Tarka z pojemnikiem 

Fiskars poleca również dwustronną tarkę z pojemnikiem. Produkt zaprojektowany przez Jakoba Heiberga charakteryzuje się dwustronną powierzchnią tarcia. Pojemnik ze szczelną pokrywką ułatwia zachowanie w kuchni porządku i wygodne przechowywania startych produktów.

Orientacyjna cena detaliczna: 70 zł

 

13Nożyczki wielofunkcyjne

Wielofunkcyjne nożyczki Fiskars Cuts + More przeznaczone są dla osób praworęcznych. Produkt wykonany ze stali nierdzewnej charakteryzuje się:

  • ergonomiczną rękojeścią
  • otworem do cięcia drutu
  • otworem do cięcia sznurów
  • funkcją szpikulca
  • otwieraczem do butelek

Dodatkowo w skład zestawu wchodzi pokrowiec na ostrza wyposazony w ostrzałkę do nożyczek oraz plastikowy nosek do rozcinania taśmy.

Orientacyjna cena detaliczna: 70 zł

 

14Korkociąg skrzydełkowy

Korkociąg ze skrzydełkami Fiskars przyda się do sprawnego otwierania win oraz jako otwieracz do butelek.

Orientacyjna cena detaliczna: 40 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF