Kolekcja Vintage to trzy nowe propozycje zainspirowane 170-letnią tradycją Browaru Okocim.Piwo Eksportowe, Ciemne Okocimskie i Cztery Chmiele zachwycą połączeniem tradycji z nowatorskimi kompozycjami smakowymi.

okocimBrowar Okocim powstał w 1845 roku. Przez ostatnie 170 lat uwarzył wiele wyśmienitych piw nagradzanych zarówno w Polsce jak i na świecie. Najnowsza propozycja Browaru Okocim – Kolekcja Okocim Vintage – należy do segmentu piwnych specjalności, który choć stanowi tylko ok. 2,5% rynku piwa rośnie bardzo dynamicznie – w 2015 o 10% rok do roku w ujęciu ilościowym i wartościowym.

Kolekcja Okocim Vintage składa się z trzech wariantów piwa, których receptury zostały opracowanew trosce o różnorodność gustów i upodobań współczesnych konsumentów. Kolekcja Vintage wyróżnia się także stylowymi etykietami, inspirowanymi dawnymi etykietami piw Okocim.

Piwo Eksportowe– oryginalny aromat chmielu Hallertrau

Piwo Eksportowe typu lager, sztandarowe piwoz oferty Browaru Okocim, już w 1929 roku. Polski słód oraz kompozycja chmielu aromatycznego i goryczkowego tworzą połączenie o lekkim, przyjemnym i orzeźwiającym smaku.Piwo Eksportowe jest delikatnie słodowe z nutą goryczki.Może z powodzeniem podkreślać dania na bazie czerwonych mięs, ciemnych sosów, wędlin. Zawartość alkoholu wynosi 5,6%.

Ciemne Okocimskie – na słodko i gorzko

Piwo Ciemne Okocimskie wyróżnia się klarownym, miedziano-brązowym kolorem. Po otwarciu butelki czujemy karmelowy aromat i czekoladowy posmak z delikatną goryczką. Sekretem jest bogata mieszanka ciemnych, karmelowych słodów. Ciemne Okocimskie zaskoczy gęstą pianą, lubianą przez wielu smakoszy.Piwo Ciemne Okocimski to doskonały towarzysz cięższych dań głównych na bazie czerwonego mięsa, ale także słodkich deserów z czekoladą.Doskonale smakuje w temperaturze 6°C. Zawartość alkoholu wynosi 5,3%.

Cztery Chmiele – warzone z czterech odmian chmielu

Wyrazisty chmielowy smak, piwo Cztery Chmiele zawdzięcza wykorzystaniu w procesie warzenia aż czterech odmian chmielu.

Są to chmiele: Cascade – amerykański, z delikatnym aromatem owoców tropikalnych, Marynka – tradycyjny polski goryczkowy,Hallertau Tradition – niemiecki o szlachetnej goryczce oraz klasyczny chmiel aromatyczny.

Cztery Chmiele to wyrazisty smak i charakterystyczna chmielowa goryczka, którą można doskonale zrównoważyć delikatnymi potrawami z drobiu, ryb oraz sałatami. Zawartość alkoholu wynosi 5,5%.

Piwa z linii Vintage są dostępne tylko w szklanych butelkach zwrotnych o poj. 0,5l, w sklepach na terenie całego kraju, w rekomendowanej cenie detalicznej za każdy z wariantów 3,49 zł.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF