Odkurzacze przewracają się, trudno nimi manewrować. Pojemniki z trudem się otwierają i osadza się na nich brud. Węże ssące plączą się pod nogami, a akcesoria mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Niektóre odkurzacze cylindryczne bywają nieporęczne i są źródłem frustracji. Inżynierowie z firmy Dyson postanowili rozwiązać te problemy, a efektem ich pracy jest najnowszy model odkurzacza Dyson Cinetic Big BallTM.

tsillence

– Problem z niektórymi odkurzaczami cylindrycznymi polega na tym, że mogą się wywracać i trzeba do nich podejść, aby je podnieść. Z tego względu postawiliśmy przed naszymi inżynierami zadanie, aby dopracowali ich konstrukcję i rozwiązali ten i inne problemy. Efektem ich pracy jest Dyson Cinetic Big BallTM – jedyny odkurzacz cylindryczny, który powraca do pozycji pionowej, gdy się przewróci. Nowością jest także nowy mechanizm do higienicznego opróżniania pojemnika i przegubowy uchwyt – powiedział James Dyson.

Odkurzacz Dyson Cinetic Big BallTM jest kompaktowy i nowoczesny oraz oferuje wiele innowacyjnych funkcji, które zwiększają zadowolenie klientów. To jedyny odkurzacz, który powraca do pozycji pionowej, gdy się przewróci. Ponadto to jedyny odkurzacz, który nie wymaga żadnej konserwacji i nie traci siły ssania. Nie ma żadnych filtrów, które trzeba byłoby myć lub wymieniać. Nie trzeba też kupować żadnych worków.

Powrót do pozycji pionowej

Inne odkurzacze przewracają się i leżą. Dyson Cinetic Big BallTM to jedyny odkurzacz cylindryczny, który powraca do pozycji pionowej, gdy się przewróci. Inżynierowie firmy Dyson osiągnęli to rozwiązanie dzięki umieszczeniu komponentów urządzenia w kuli, przy czym najcięższe elementy znalazły się możliwie jak najniżej. Odkurzacz ma nisko położony środek ciężkości, co oznacza, że gdy znajdzie się w pozycji innej niż spoczynkowa, siła grawitacji automatycznie przywróci go do pozycji pionowej.

Technologia Ball™

Wszystkie najważniejsze komponenty zostały umieszczone w kuli, dzięki czemu odkurzacz obraca się w miejscu i z łatwością porusza się po domu. Żadnych niewygodnych ruchów.

Higieniczne opróżnianie pojemnika

Podczas opróżniania pojemnika kołnierz silikonowy przesuwa się w dół metalowej osłony, wypychając z niego trudny do usunięcia brud i kurz. Dzięki temu unika się fizycznego kontaktu z brudem i nie trzeba sięgać ręką do wnętrza pojemnika, który jest także o 33% większy niż we wcześniejszych modelach odkurzaczy Dyson.

Przegubowy uchwyt

Uchwyt rury teleskopowej obraca się teraz w trzech kierunkach, umożliwiając obrót o 360°. Oznacza to łatwiejsze czyszczenie w każdej pozycji przy mniejszym wysiłku. Rura teleskopowa jest dłuższa niż we wcześniejszych modelach i wysuwa się do 1250 mm. Ponadto wąż ssący został umocowany bliżej rury, dzięki czemu urządzenie zajmuje mniej miejsca w schowku.

Technologia Dyson CineticTM

Końcówki 36 cyklonów Dyson Cinetic™ odseparowują mikroskopijny kurz, którzy może zapychać inne odkurzacze. Odkurzacze z technologią Dyson Cinetic™ nie tracą siły ssania oraz wychwytują kurz, brud i mikroskopijne cząsteczki rzędu 0,3 mikrona. Odseparowywanie kurzu jest tak efektywne, że nie trzeba myć ani wymieniać żadnych filtrów.

Dodatkowe informacje

 • Ssawka do podłóg Musclehead sama dostosowuje się do każdego rodzaju powierzchni. Aktywna podstawa automatycznie modyfikuje wysokość ssawki, aby zapewnić maksymalną siłę ssania podczas czyszczenia dywanów, dywaników i podłóg.
 • Akcesoria z mechanizmem szybkiego mocowania umożliwiają użytkownikowi ich łatwą wymianę. Teraz można je łatwiej zdejmować, ponieważ przycisk je zwalniający umieszczono na akcesoriach.
 • Żadnych dodatkowych kosztów, ponieważ nie trzeba myć ani wymieniać filtrów, ani kupować worków.
 • 5 lat gwarancji na części i serwis. Bezproblemowa naprawa lub wymiana.

Badania i rozwój

 • Prace nad odkurzaczem cylindrycznym Dyson Cinetic Big BallTM trwały ponad 2,5 roku.
 • W tym czasie ok. 55 inżynierów-projektantów stworzyło ponad tysiąc prototypów urządzenia.
 • W trakcie prac nad odkurzaczami cylindrycznymi Dyson Cinetic Big BallTM zużyto 1800 kilogramów brudu do testów. To mniej więcej masa dwóch samochodów Mini.
 • Podczas przeprowadzanych testów urządzenia Dyson Cinetic Big BallTM pokonały łącznie ok.16 km w 900 testach zbierania brudu i kurzu.
 • Powietrze wlatuje do cyklonów z prędkością ponad 160 km/h. Następnie przyspiesza w wewnętrznych cyklonach do 290 km/h, generując siły odśrodkowe ponad 100 tys. razy większe od siły grawitacji, aby odseparować mikroskopijne cząsteczki od strumienia powietrza.
 • Aby zapewnić niezawodne funkcjonowanie mechanizmu do higienicznego opróżniania pojemnika i efektywne odseparowywanie kurzu przez odkurzacz, inżynierowie zastosowali osłonę otaczającą cyklony wykonaną z wytrawionej chemicznie stali nierdzewnej. Wielkość otworów w osłonie wynosi 250 mikronów x 250 mikronów, co odpowiada jednej ósmej wielkości główki szpilki.
 • Mechanizm zwijania kabla został przetestowany dla 6400 cykli. Zastosowano w nim metalowe hamulce odśrodkowe hamujące zwijanie się kabla oraz ceramiczne łożyska.
 • Testy samej technologii Dyson Cinetic™ trwały ponad 20 tys. godzin.
Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • PDF