Zapraszając do domu znajomych czy rodzinę staramy się wypaść jak najlepiej. Nie tylko dbamy o miłą, swobodną atmosferę, by dom wyglądał ładnie, ale także o to,żeby zaskoczyć gości ciekawym menu, jak z najlepszych restauracji.

Polędwiczki wieprzowe ze śliwkami, jabłkami i ziemniaczkamiKluczem do pełnego sukcesu jest sprawienie, by „oczy same jadły” to, co znajduje się na talerzu. Potrawy dobrze prezentują się na białej zastawie, a wzmocniony efekt gwarantuje użycie składników w kontrastowych kolorach np. kasza gryczana, zabarwiony przyprawami (np. słodką papryką) ryż, czy wielobarwne warzywa. Serwując wykwintną kolację czy obiad, dobrze na chwilę wcielić się w rolę stylisty potraw. Przykładowo, nakładając makaron na talerz, ułóż go starannie w „gniazdko” przy pomocy widelca lub specjalnego szpikulca do mięsa. Jeśli decydujesz się na przygotowanie lekkiej, śródziemnomorskiej potrawy, do dekoracji użyj jadalnych kwiatów takich jak nagietek, nasturcja, fiołek czy stokrotka.Zapewne w ten sposób zaskoczysz swoich gości nowymi smakami.

Ważnym czynnikiem, który spowoduje, że Twoi goście nabiorą apetytu,będzie unoszący się w mieszkaniu zapach przyrządzanych potraw. Przygotowując mięso, ryby czy owoce morza należy zwrócić uwagę na to, żeby nie przypalić tłuszczu, ale poprzez umiejętne smażenie, wydobyć aromat potraw.

Chcąc przygotować rozpływające się w ustach,wyborne mięso z chrupiącą i złocistą skórką, powinniśmy wzorować się na znanych szefach kuchni, którzy dla wydobycia z potrawy najlepszego smaku często mieszają różne tłuszcze. Idąc ich śladem, w zależności od tego, co chcesz zaserwować, masz do wyboru trzy warianty mixu wysokiej jakości olejów Rama Smaż jak szef kuchni- wariant klasyczny, z oliwą z oliwek i maślany smak.

Szukasz pomysłu na danie?Ambasador produktu, Pascal Brodnicki, poleca polędwiczki wieprzowe ze śliwkami, jabłkami i ziemniaczkami oraz sałatę z pęczakiem, warzywami i wołowiną. Jeśli nie lubisz mięsa, postaw na wytrawne naleśniki lub placki wegetariańskie. To niecodzienne dania, którymi poszczycić mogą się najwyższej klasyrestauracje.Wybierz swój przepis na wieczór…

Polędwiczki wieprzowe ze śliwkami, jabłkami i ziemniaczkami

https://www.przepisy.pl/przepis/poledwiczki-wieprzowe-ze-sliwkami-jablkami-i-ziemniaczkami#query=pascal%20brodnicki

Sałata z pęczakiem, warzywami i wołowiną

https://www.przepisy.pl/przepis/salata-z-peczakiem-warzywami-i-wolowina#query=pascal%20brodnicki

Więcej przepisów na www.przepisy.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF