Sytuacja, w której podajemy ukochanej  osobie śniadanie do łóżka, nie musi kojarzyć się jedynie z wyreżyserowaną sceną z romantycznego filmu.  Jeśli wcielimy w życie ten pomysł , z całą pewnością okaże się on miłą niespodzianką. Jak w takim razie przyrządzić szybkie i smaczne śniadanie? Na pewno warto skorzystać z gotowych  do przyrządzenia produktów i składników.7


Miłe zaskoczenie
Istotną częścią śniadania jest element zaskoczenia. Czyli krótki poradnik jak wymknąć się z łóżka, tak aby partner nie zdemaskował naszych zamiarów. Jeśli druga połówka zasypia kamiennym snem, mamy pewność, że się nie obudzi. Jeśli natomiast przebudzi się rano, zawsze można lekko nagiąć prawdę i powiedzieć, że idziemy po gazetę lub sprawdzić coś w komputerze, ale za chwilkę wracamy. Potem będzie już z górki…   Kiedy się uda tego dokonać, potem będzie już prościej – jeśli mamy w głowie ułożony plan działania.
Świeże pieczywo bez wychodzenia z domu
Aby przygotowania przebiegły szybko i sprawnie, warto dzień wcześniej zaplanować sobie menu. Co podać na romantyczne śniadanie w łóżku? Na pewno nie może zabraknąć świeżego pieczywa. Ale jak wymknąć się niepostrzeżenie do sklepu? Jest na to inny sposób.. Na rynku istnieje pieczywo do odpieku, które przygotowuje się w kilka minut. Przykładowo, bułki wieloziarniste firmy Dan Cake, które wystarczy włożyć na ok. 8 – 10 minut do nagrzanego od 200 – 220 stopni Celsjusza piekarnika. Kiedy pieczywo się zarumieni, wyciągamy je z piekarnika. Następnie pozostaje nam delektować  się niesamowitym zapachem i chrupiącą skórką.  Żeby tylko zapach świeżych bułeczek nie zdradził naszej niespodzianki…
Kolorowe i smaczne dodatki
Kiedy mamy już podstawę śniadania, należy przygotować dodatki. W zależności od przyzwyczajeń i gustów smakowych, wybieramy słodkie lub słone menu. Do pierwszego wariantu wykorzystajmy  słoik miodu lub dżemu, biały ser lub krem orzechowy. W drugim zestawie nie może zabraknąć świeżych warzyw, a także podstawy z sera czy wędliny. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowanie, możemy ułożyć wszystkie składniki na tacy i w ten sposób podać śniadanie, ale z  całą pewnością bardziej doceniona zostanie kreatywność partnera, który sam przygotuje różne wariacje kanapek.
Efekt końcowy
Kiedy posiłek jest już przygotowany, ostatnią, ale równie ważną częścią niespodzianki jest odpowiednie podanie śniadania. Najlepiej, jeśli dysponujemy tacą, na której możemy przenieść jedzenie do sypialni. Ułożone produkty na rozścielonym białym obrusie lub chuście bezpośrednio na łóżku także są dobrym rozwiązaniem. Miłym akcentem będą świeże kwiaty lub owoce. Nie zapominajmy, że oprócz śniadaniowego menu, ważne są czułe gesty i rozmowa. W końcu przygotowaliśmy romantyczne śniadanie z miłości i w imię miłości.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF