Większość z nas uważa, że przy codziennych porządkach musimy używać detergentów, spray’ów do usuwania kurzu czy płynów do mycia okien. Jednak nie jest to konieczne. Do pozbycia się kurzu z mebli i sprzętu RTV, brudu w łazience, tłustych plam w kuchni czy nawet sierści zwierząt z posadzek możemy użyć ścierek z mikrofibry. Dzięki strukturze ultra cienkich włókien czyszczą skutecznie nawet samą wodą, bez konieczności użycia środków chemicznych.

1W ofercie marki Spontex znajduje się aż 6 ściereczek różnego rodzaju ścierek z mikrofibry, które nie tylko poradzą sobie z zabrudzeniami, ale również zadbają, aby czyszczone powierzchnie pozostały wolne od bakterii i drobnoustrojów.

Do wyboru, do koloru

Przy domowych porządkach przeważnie korzystamy z tych samych ścierek do czyszczenia kuchennych blatów oraz zlewu, usuwania kurzu z mebli oraz telewizorów i komputerów. To częsty błąd. Każda powierzchnia powinna być sprzątana osobnym produktem. Dlatego Spontex zaleca przygotowanie kilku zestawów ściereczek przeznaczonych do konkretnych prac domowych.

Zaczynamy od kuchni

Kuchnia to miejsce, gdzie dzieje się naprawdę dużo, a plamy z jedzenia oraz zacieki to codzienność. Dlatego tak ważne są dobre artykuły do sprzątania  które sprawdzą się w walce z tymi problemami. Uniwersalna ściereczka z mikrofibry Microfibre Multi czyści wszystkie rodzaje powierzchni, zarówno na sucho, jak i mokro. Co więcej jest przyjazna dla alergików. Ściereczki dostępne są w czterech kolorach: różowy, fioletowy, zielony i żółty, a więc mogą być estetycznym uzupełnieniem kuchennej aranżacji.

Porządki na salonach

Znaczną część wolnego czasu spędzamy w salonie; tu odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, spotykamy się z przyjaciółmi i rodziną. Dodatkowo znajduje się tu dużo sprzętu RTV, który jest siedliskiem kurzu. Aby pozbyć się go sięgnijmy po Microfibre Window Wonder do czyszczenia szkieł i ekranów. Z powodzeniem możemy jej użyć również do okien i luster. Natomiast małe urządzenia przenośne: smartfony i tablety wyczyścimy antystatyczna ściereczka do bardzo delikatnych powierzchni Microfibre Digital, której dodatkowym atutem jest jej kieszonkowy rozmiar,

Z kolei do pielęgnacji mebli użyjmy Microfibre Dust, której extra długie włókna zapewniają idealne usuwanie kurzu jeszcze dokładniej, również bez użycia detergentów.

Częstymi gośćmi w pokoju dziennym są nie tylko nasi znajomi, to również czworonożni przyjaciele. Niestety jedną z ich nielicznych wad jest to, że gubią sierść, która następnie zalega na sofach i fotelach. Jednak tak bardzo lubimy towarzystwo psów i kotów, że jesteśmy w stanie im to wybaczyć, a mieszkanie wyczyścimy przy użyciu ręcznika z mikrofibry Pet Towel. Dodatkowo ściereczka  – sprawdza się idealnie przy kąpaniu psa, przy wycieraniu zabrudzonych łapek i zaślinionych mordek.

Sposób na łazienkę

Prawdziwym wyzwaniem przy porządkach jest łazienka. Na ścianach, podłodze i armaturze pozostają ślady po kosmetykach oraz wodzie a powierzchnie są delikatne i podatne na zarysowania. Ściereczka Microfibre Bathroom doskonale radzi sobie w trudnych warunkach: czyści dokładnie, usuwa brud i zanieczyszczenia z wszystkich trudno dostępnych miejsc, takich jak okolice kranów i ciasnych zakamarków. Specjalnie zaprojektowany róg ściereczki nie rysuje ceramiki ani armatury i nie pozostawia smug.

Zestaw

Ściereczki Spontex z mikrofibry dostępne są również w podręcznym zestawie czterech 4 produktów o różnym przeznaczeniu: uniwersalna (różowa), do kuchni (zielona), okna, lustra, RTV (żółta), do kurzu (niebieska).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF