Nareszcie Restaurant Week dla najmłodszych! Już przez pierwszy tydzień czerwca (1-8.06) aż 31 najlepszych Restauracji w Warszawie przygotuje trzydaniowe doświadczenie restauracyjne dla dzieci (w festiwalowej cenie 19zł) i dla dorosłych (w festiwalowej cenie 39zł). Dodatkowo w ramach obchodów Dnia Dziecka w najlepszych Restauracjach i nie tylko odbędą się Wydarzenia Towarzyszące dla Rodzin!

KidsRestaurantWeek_1Nie potrafię zrozumieć, dlaczego szefowie kuchni wymyślając wykwintne dania dla dorosłych nie pochylają się nad tymi dla małych Gości. Nie zależy im na wychowaniu wyrafinowanych odbiorców?  Nie planują prowadzić restauracji za 5 czy 10 lat? -­‐ napisała Dorota Minta w tekście napisanym specjalnie dla Gości Restaurant Weeka.

To, co jedzą dzieci oraz ich uczestnictwo w scenie restauracyjnej jest szalenie ważne. Dlatego już od 1 do 8 czerwca w 31 najlepszych warszawskich Restauracjach dorośli i dzieci będą jeść to samo trzydaniowe doświadczenie, różniące się tylko ceną i wielkością porcji: dania dziecięce będą mniejsze i kosztować będą 19 zł, natomiast dorosłych obowiązuje fesQwalowa cena 39 zł. Rezerwacje Stolików są dostępne na stronie www.restaurantweek.pl

Wraz z najlepszymi Restauracjami organizatorzy chcą zachęcić najmłodszych do nauki smaku, zdrowego odżywiania i poznawania fascynującego świata kulinariów. W działaniach tych będzie pomagać fundacja Szkoła na widelcu Grzegorza Łapanowskiego zajmująca się rozwojem żywieniowym w placówkach oświaty. Podczas wiosennej edycji FesQwalu Goście zebrali 17 618 zł na wsparcie jej działań.

FesQwalowi oprócz wizyt w Restauracjach będą towarzyszyć wyjątkowe Wydarzenia Towarzyszące promujące ambitną edukację kulinarną dzieci i dorosłych, oraz liczne warsztaty artystyczne dla dzieci, a także szkoła gotowania dla najmłodszych z uczestnikami Master Chef Junior i Grzegorzem Łapanowskimi i wiele innych! Pełna lista wydarzeń towarzyszących znajduje się poniżej. Na wszystkie wydarzenia zapisy przebiegają przez podstronę www.restaurantweek.pl/wydarzenia

Dawanie nawet bardzo małemu dziecku do spróbowania potraw o różnych smakach, uczenie eksperymentowania w łączeniu smaków niesamowicie stymuluje. Większość jednak, zachwycona jedzeniem w słoiczkach karmi dzieci mdło i mało atrakcyjnie, rezygnując z eksperymentów. Tym samym torem szły restauracje, co gorsza serwując dzieciom dania mało wartościowe. Smażone w panierce mięso, paluszki rybne, frytki, ziemniaki i przesłodzone dania. Co jest tak naprawdę tylko lepszą wersją fast foodów. A w konsekwencji mamy epidemię otyłości u dzieci. Dlaczego w tak niewielu restauracjach dzieci nie mają szansy na dobre jedzenie? Brak odwagi u kucharzy? -­‐ pisze Dorota Minta.

Dokładnie tym samym tropem poszli Szefowie Kuchni biorący udział w Kids Restaurant Week, którzy przygotowali dania atrakcyjne zarówno dla dzieci jak i dorosłych, różniących się jedynie wielkością porcji -­‐ tak, aby rodziny mogły wspólnie przeżyć rodzinne doświadczenie restauracyjne.

Lista Restauracji: Boska Praga, Der Elefant, Four Seasons, Kuchnia Otwarta, Meltemi, Santorini, Basil & Lime, Artbistro Stalowa52, MONTENEGRO, Blue Cactus, Vilano, Szklarnia, Szara Eminencja, YeYe, Artyści od Kuchni, Nadwiślański Świt, Trajoria Murano, Tajska Bazylia, Kuchnia Funkcjonalna, Zest by Kibart, Socjal, Oishii Sushi, Tandoor, Dziki Ryz, Restauracja Portucale, Superiore, Kuchnia Warszawska, Zmiana Klimatu, 360stopni, Sardynia

LISTA WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH #

Uniwersytet Gotowania – Warsztaty dla dzieci#
środa, 1.06.2016 – 13:00 – 15:00, Der Elefant, Plac Bankowy 1

Smacznie, szybko i zdrowo dla Rodziny – Warsztaty gotowania z Grzegorzem Łapanowskim #
czwartek 2.06.2016, 18:30 – 21:00, Food Lab Studio, Racjonalizacji 5

Kids do IT – Warsztaty programowania dla Dzieci w wieku 7-9 lat#
sobota, 4.06.2016, 15:00 – 16:30, Clockwork, Ksawerów 3

Kids do IT – Warsztaty programowania dla Dzieci w wieku 10-12 lat#
niedziela, 5.06.2016, 16:30 – 18:00, państwo miasto, Andersa 29

O owocach morza w diecie dzieci#
sobota, 4.06.2016, 14:00, Przylądek Miami Wars

Warsztaty gotowania dla dzieci z Luizą Baaziz, finalistką Master Chef Junior#
niedziela, 5.06. 13:00 – 15:00, Food Lab Studio, Racjonalizacji 5

Rodzinne warsztaty sushi i temari#
niedziela, 5.06.2016, godz. 13:30 – 15:00. Temari, ul. Mokotowska 8.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF