Kaszki zbożowe to jedno z ulubionych posiłków wielu maluchów. Są lekkostrawne, a dzięki zawartości węglowodanów dostarczają energii. Należy jednak pamiętać o tym, że dzieciom do 3. roku życia powinno podawać się tylko te kaszki, które są dla nich przeznaczone, takie jak kaszki NESTLÉ.

1Kiedy wprowadzić produkty zbożowe do diety dziecka? 

Aby dziecko jak najlepiej wykorzystało wszystkie składniki zawarte w produktach zbożowych, należy poczekać z ich wprowadzeniem do momentu, kiedy skończy 4 miesiące, oraz zastosować się do porad pediatry lub lekarza rodzinnego. Pojawienie się w diecie dziecka nowych produktów jest dla niego wielkim odkryciem. Dowiaduje się ono wówczas, że istnieją inne smaki niż smak mleka! Jeśli maluch zaczyna siadać, raczkować, podnosi się i chce chodzić, to produkty zbożowe dodadzą mu energii dzięki zawartości węglowodanów.

Proporcjonalnie do swojej wagi i wzrostu maluszek potrzebuje prawie trzy razy więcej energii niż dorosły. Począwszy od 4. miesiąca życia, nawet 55% jego dziennego zapotrzebowania na energię powinno być dostarczane przez węglowodany, najlepiej złożone, obecne
w produktach zbożowych.

Kaszki NESTLÉ stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych

Kaszki dla niemowląt i małych dzieci, znacznie różnią się od „dorosłych” kasz i innych produktów zbożowych przeznaczonych dla starszych dzieci. Wybierając jedzenie dla swojego dziecka należy zwracać uwagę na informacje zawarte na opakowaniach i wybierać produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, czyli wyprodukowane z myślą o maluchach do 3. roku życia, ponieważ brzuszki dzieci są delikatniejsze. Wychodząc naprzeciw potrzebom mam i ich pociech marka NESTLÉ oferuje szerokie portfolio kaszek stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych do 3. roku życia. Każda porcja kaszek Nestlé jest dostosowana do wielkości małego brzuszka, a przy tym zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju.

Gdzie szukać kaszek dla niemowląt i małych dzieci?

Należy ich szukać na sklepowej półce, wśród innych produktów przeznaczonych dla najmłodszych. Dzięki specjalnym oznaczeniom na etykiecie w bardzo prosty sposób można odróżnić je od innych produktów. Przeznaczenie produktu dla niemowląt potwierdza zamieszczany na etykiecie napis informujący o tym, że jest to „środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego”, czyli produkt, który ze względu na swój specjalny skład i sposób wytwarzania:

  • spełnia rygorystyczne wymagania żywności dla niemowląt i małych dzieci,
  • ma skład dostosowany do potrzeb dziecka, w tym odpowiednie proporcje białek, tłuszczów czy węglowodanów,
  • produkowany jest z surowców ściśle kontrolowanych, szczególnie na obecność pozostałości zanieczyszczeń, takich jak pestycydy czy metale ciężkie,
  • zgodnie z przepisami prawa nie zawiera substancji konserwujących, barwników ani wzmacniaczy smaku.

Sprawdzona jakość

W procesie produkcji kleików i kaszek Nestlé stosowane są rygorystyczne normy w zakresie prawa żywnościowego – zarówno krajowe, jak i określane przez prawodawstwo Unii Europejskiej – opracowane z myślą o niemowlętach i małych dzieciach. Kaszki produkowane są z wysokiej jakości ziaren zbóż, pochodzących od sprawdzonych dostawców. W ich procesie produkcji zgodnie z przepisami prawa nie można stosować dodatków do żywności, które mogą pojawiać się w produktach przeznaczonych dla starszych dzieci i dorosłych.

Propozycja kaszek NESTLÉ:

NESTLÉ kleik kukurydziany, po 4. miesiącu, 160g, cena: 4,50 zł
NESTLÉ kaszka mleczno-ryżowa malina, po 4. miesiącu, 230 g, cena: 7,20 zł
NESTLÉ kaszka Zdrowy Brzuszek owsiano-pszenna ze śliwką, po 6. miesiącu, 250 g, cena: 11,50 zł
NESTLÉ kaszka mleczna manna, po 4. miesiącu, 250 g, cena: 11,50 zł
NESTLÉ kaszka do picia mleczno-pszenna z herbatnikami, po 6. miesiącu, 200 ml, cena: 4,50 zł

Więcej informacji na temat oferty produktowej NESTLÉ:

http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/
https://www.facebook.com/zdrowystartwprzyszlosc

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF