Kasza Gryczana Prażona marki Halina charakteryzuje się złocisto-brązową barwą ziarna oraz wyrazistym smakiem i aromatem. Jest cenionym składnikiem tradycyjnej kuchni staropolskiej i popularnym dodatkiem do dań serwowanych na polskich stołach.

Kasza Gryczana Prażona Halina 300 (573x800)Nie każdy wie, że kasza gryczana przywędrowała do Polski w XIII wieku razem z Tatarami. Właśnie z tego powodu, potocznie nazywana jest tatarką lub kaszą tatarczaną. Czy to przez swój niepowtarzalny smak, czy właściwości odżywcze, tatarka szybko zyskała popularność.

Bogata w węglowodany kasza gryczana jest pożywnym i sycącym uzupełnieniem różnorodnych dań. Wykorzystywana w wielu potrawach regionalnych stała się jedną z najbardziej popularnych polskich kasz.Jej przygotowanie jest niezwykle proste i szybkie. Tradycyjnie serwuje się ją ugotowaną do miękkości.

Kasza Gryczana Prażona marki Halina doskonale zastępuje  ziemniaki, ryż czy makaron. Można przyrządzać ją na wiele sposobów. Smakuje wyśmienicie zarówno z gęstymi sosami mięsnymi, jak i warzywnymi. Idealnie pasuje do gulaszu. Kaszę Gryczaną Prażoną Halinamożna również wykorzystać jako klasyczne nadzienie do pierogów i gołąbków.

Producent:       Sawex Foods Sp. z o.o.

Produkt:          Kasza Gryczana Prażona

Gramatura:      400 g

Cena det.:        ok. 6,60 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF