Mała Akademia Słodkości otwarta w sierpniu zeszłego roku w fabryce Mondelez Polska w Jarosławiu ma już rok! To wyjątkowe miejsce, z którego wywodzą się ulubione ciastka Polaków, takie jak Łakotki czy Petitki, odwiedziło w tym czasie ponad 1000 osób. W Małej Akademii Słodkości można poznać nie tylko tajniki produkcji smakołyków i bogatą, ponad 80-letnią historię zakładu, ale także wziąć udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących racjonalnej konsumpcji przekąsek.

MASPodczas wizyty w Małej Akademii Słodkości goście poznają sekrety powstawania ich ulubionych przekąsek, ale także uczą się je piec. Do tej pory, przez rok działania Akademii, fantazja ich nie zawodziła – upieczone przez gości ciasteczka miały przeróżne kształty, a do ich wypieku zużyto 100 kg ciasta! Pracownicy – wolontariusze Mondelez Polska, którzy pełnią rolę przewodników, opowiadali odwiedzającym o tajnikach powstawania ich ulubionych ciastek przez ponad 50 godzin!

Mała Akademia Słodkości zapisała się już jako jedna z atrakcji regionu – mówi Krasimir Stoimenov, Kierownik Fabryki – Odwiedzają nas nie tylko wycieczki szkolne, na których dzieci poznają zasady racjonalnego sięgania po przekąski, a jednocześnie dobrze się bawią. Częstymi gośćmi są również dorośli, którzy podczas wizyty w Małej Akademii mogą się przenieść w bajkowy świat swoich ulubionych ciastek.

Zobacz, jak powstają ciastka…i upiecz własne!

Mała Akademia Słodkości powstała z inicjatywy pracowników, którzy od lat angażują się w działania przybliżające działalność fabryki mieszkańcom –  w 2013 roku na elewacji jednego z budynków namalowali jedyny w swoim rodzaju bajkowy mural przedstawiający proces produkcji ciastek.

Odwiedź Małą Akademię Słodkości

Mała Akademia Słodkości jest dostępna od poniedziałku do piątku, w godzinach 08.00-16.00.Pracownicy fabryki w Jarosławiu zapraszają grupy zorganizowane,  po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, na minimum 2 tygodnie przed planowaną wizytą. Jest możliwość zorganizowania lekcji warsztatowej dla szkół. Wstęp wolny.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF