Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, Piątnica rozszerzyła gamę swoich produktów do smarowania Twój Smak o serek z obniżoną zawartością tłuszczu. Nowy śmietankowy Twój Smak lekki z dodatkiem jogurtu jest propozycją dla osób dbających          o zdrową, zrównoważoną dietę i preferujących niskotłuszczowe wyroby mleczne, zawierające jednocześnie dużo białka. Twój Smak lekki jest kremowy i delikatny. Ma gładką konsystencję, łatwo się rozsmarowuje i będzie doskonałym dodatkiem do pełnoziarnistego pieczywa.

Serek Twój Smak lekki zawiera jedynie 12% tłuszczu. Dodatek jogurtu, stanowiącego 10% produktu, pozwolił na obniżenie zawartości tłuszczu w serku aż o 47%. To niemal dwukrotnie mniej w porównaniu z serkami śmietankowymi dostępnymi na rynku. Dzięki jogurtowi serek ma także bardziej kremową konsystencję oraz orzeźwiający, wytrawny smak.

Dodany do serka Twój Smak lekki jogurt ma również korzystny wpływ na trawienie. Dostarcza organizmowi białka, które jest już częściowo rozłożone przez bakterie jogurtowe podczas produkcji. Jednocześnie, niskie pH jogurtu sprawia, że zawarte w nim składniki mineralne, takie jak fosfor, magnez oraz wapń, są znacznie łatwiej trawione i przyswajane przez nasz organizm, niż w przypadku tych pochodzących z mleka.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF