W jesienne poranki potrzebujemy więcej energii, aby się obudzić. Na szczęście istnieje prosta recepta na udany dzień – pyszne i pożywne śniadanie, dzięki któremu łatwiej się obudzić. Zbożowe ciastka belVita Orzechy + Czekolada czy belVita Pyszne Nadzienie

z kremem czekoladowo-orzechowym razem z jogurtem, ulubionym owocem i ciepłym napojem stworzą pożywne i zbilansowane śniadanie. Dostarczą nam także energii niezbędnej rano i pomogą zacząć dobrze dzień. A jeśli tęsknisz za wakacyjnym słońcem, skomponuj śniadanie z ciastkami belVita Owoce Leśne oraz belVita Musli z owocami.

 

W jesienne dni trudniej nam się zmobilizować do porannej pobudki. Wszyscy dobrze znamy to uczucie, gdy marzymy tylko, by pozostać jeszcze minutę w ciepłym łóżku. W efekcie jesteśmy spóźnieni, a zamiast śniadania łapiemy coś w biegu i jemy
w pośpiechu. Większość z nas jednak wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Setki razy słyszeliśmy, że jego spożycie powoduje wzrost koncentracji, poprawia kreatywność
i zwiększa zdolność rozwiązywania problemów, a także umiejętności werbalne. Pełnowartościowy posiłek o poranku jest tym, czego potrzebujemy, aby dobrze rozpocząć dzień.

Clipboard1

Jak zatem zmobilizować się  do wstania z łóżka na czas, by zacząć dzień śniadaniem? Spraw, by poranny posiłek był przyjemnością, poranną przygodą, udanym początkiem dnia, a nie kolejnym obowiązkiem, który wpędza Cię w poczucie winy. Wizja pysznego śniadania
z ciastkami belVita sprawi, że chętnie wstaniesz z łóżka. Porcja ciastek belVita, jogurt, owoc
i kawa lub herbata to przepis na pożywne, lekkie, nowoczesne  i zbilansowane śniadanie, które przygotujesz w kilka minut. Dzięki belVicie wystarczy chwila, by stworzyć dokładnie taki posiłek, jaki zalecają eksperci. A dodając ulubione owoce możesz je bez końca urozmaicać
i modyfikować.

Pierwszy posiłek z ciastkami belVita oraz energia z nich płynąca – węglowodany uwalniane stopniowo przez 4 godziny – są szczególnie atrakcyjne jesienią, kiedy potrzebujemy większej mobilizacji, by wstać z łóżka. Ich receptura została bowiem tak opracowana,
że
stanowiąc element zbilansowanego śniadania, dostarczają energii stopniowo, przez cały poranek. Jesienią idealne będą warianty ciastek z pysznymi, energetycznymi dodatkami: czekoladą, orzechami i owocami – mówi Agnieszka Dobrowolska, kierownik marki belVita.

Clipboard

Orzechy i kakao zawarte w ciastkach belVita Pyszne Nadzienie z kremem czekoladowo-orzechowym czy belVita Orzechy + Czekolada to dawka magnezu i energii wspomagającej pracę organizmu. A belVita Owoce Leśne i Musli z owocami przypomną nam smaki lata. belVita to jednak nie tylko połączenie lubianych przez nas smaków, ale też porcja wartościowych składników odżywczych, które dadzą nam energię na cały poranek. W sam raz na zabiegane i mniej słoneczne jesienne poranki, gdy potrzebujemy zbilansowanego śniadania dostarczającego energii, by wstać z łożka.

Jesienią wcale nie potrzebujemy cięższego, bardziej kalorycznego śniadania. To nasze predyspozycje biologiczne podpowiadają nam, że takie posiłki lepiej przygotują nas na chłodniejsze miesiące. Tymczasem nawet zimą żyjemy w niemal komfortowym środowisku dalekim od warunków pierwotnych, w których formowały się nasze sezonowe zachowania żywieniowe. Potrzebujemy zbilansowanego śniadania. Śniadanie powinno dostarczać energii i proporcjonalnej ilości składników odżywczych – mówi prof. Lidia Wądołowska, wykładowca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ekspert Akademii belVita.

 

Co więcej, eksperci przekonują, że jest jeszcze jeden powód, by zacząć dzień w miły sposób.

Od tego, jaki będzie nasz poranek, w dużej mierze zależy cały dzień. Pełnowartościowe śniadanie, zjedzone bez pośpiechu, to idealny pomysł na dobry początek, dzięki czemu cały dzień będzie udany. Zadbajmy o siebie. Nie potrzeba wcale dużo, żeby poczuć się lepiej – wystarczy ładnie zaserwować posiłek, napić się ulubionej herbaty albo założyć kolorowy szal. Te drobne elementy potrafią skutecznie wprawić w dobry nastrój. – mówi Urszula Mijakoska, diet coach, ekspert Akademii belVita.

 

belVita Orzechy + Czekolada

Zawierają 62% zbóż, w tym 20% pełnego ziarna. 1 małe opakowanie
(4 ciastka) pokrywa ponad 30% dziennego zapotrzebowania na witaminę B2, B3 oraz kwas foliowy.

Sugerowana cena: ok. 6,99 zł/ 300 g

 

 

 

belVita Pyszne Nadzienie z kremem o smaku czekoladowo-orzechowym

Zawierają 55% zbóż, w tym 23% pełnego ziarna. 1 małe opakowanie
(2 ciastka) pokrywa ok. 15% dziennego zapotrzebowania na magnez
i żelazo oraz 25% zalecanego dziennego spożycia witaminy B1.

Sugerowana cena: ok. 6,99 zł/ 253 g

 

belVita Owoce Leśne

Zawierają 62% zbóż, w tym 24% pełnego ziarna.1 małe opakowanie
(4 ciastka) pokrywa ponad 25% zalecanego dziennego spożycia witaminy B2, B3 oraz kwasu foliowego.

Sugerowana cena: ok. 6,99 zł/ 300g

 

 

belVita Musli z owocami

Zawierają 61% zbóż, w tym 24% pełnego ziarna. 1 małe opakowanie
(4 ciastka) pokrywa ponad 30% dziennego zapotrzebowania na witaminę B6, ponad 20% zalecanego dziennego spożycia witaminy B1 oraz 15% dziennego zapotrzebowania na witaminę B3.

Sugerowana cena: ok. 6,99 zł/ 300g

 

Dlaczego belVita?

ü  Bo jej receptura jest wyjątkowa: Produkt powstaje z pełnego ziarna aż 5 rodzajów zbóż. Jest źródłem witamin, minerałów i błonnika. Produkowany jest bez konserwantów i sztucznych barwników.

ü  Bo jest wygodna: Każde opakowanie to cztery kruche ciasteczka, które stanowią poręczną porcję na jedno śniadanie. Zmieszczą się nawet w małej torebce.

ü  Bo jest smaczna: belVita jest dostępna w wielu pysznych smakach, tj. musli
z owocami, 5 zbóż z mlekiem, kakao lub orzechów z czekoladą, a także jako belVita Pyszne Nadzienie z jogurtem naturalnym, truskawkowym lub kremem o smaku czekoladowo-orzechowym. Ponadto Pyszne Nadzienie Kakaowe z Jogurtem Naturalnym i belVita Owoce Leśne.

ü  Bo jest częścią zbilansowanego śniadania: belVita jest zalecana jako część zbilansowanego śniadania zawierającego owoc, porcję beztłuszczowego lub niskotłuszczowego nabiału oraz napój; na przykład belVita, jabłko, jogurt plus herbata lub kawa.

ü  Bo to energia na cały poranek: belVita zapewnia ciągłe i miarowe uwalnianie węglowodanów przez 4 godziny po zjedzeniu śniadania.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF