Jesień to pora roku, która hojnie obdarza nas swoimi skarbami – charakterystycznymi aromatami i kolorami niespotykanymi w innym czasie. Działa na wszystkie zmysły, ma również wpływ na samopoczucie. To, czy będziemy się nią cieszyć, zależy wyłącznie od naszego nastawienia.

 

 

Jesienna melancholia spowodowana jest towarzyszącym tej porze roku poczuciem przemijania. W miejsce upalnych i długich dni nastają jesienne chłody, szybko zapada zmrok, drzewa tracą liście, a z nieba zamiast słonecznego żaru coraz częściej pada deszcz. Nie znaczy to jednak, że nie można jej lubić! Październikowe i listopadowe dni i wieczory urzekają przecież pełnymi i sycącymi barwami, a aromat rumianych jabłek i piękny kolor dyni skutecznie rozbudza apetyt.

By cieszyć się z dobrodziejstw złotej polskiej jesieni i nie ubolewać nad odejściem lata, trzeba w pełni korzystać z darów tej wspaniałej pory roku. Zamiast spędzać czas przed telewizorem, ubierzmy się ciepło i wybierzmy na romantyczny spacer. Szeleszczące pod stopami liście, błyszczące kasztany i burza kolorów z pewnością wprawią nas w przyjemny nastrój. Ciepłe brązy, pomarańcze i odcienie złota tworzone z kompozycji koron drzew i krzewów, wielobarwny dywan z liści i gałęzi sprawią, że zwolnimy i dostrzeżemy piękno otaczającej przyrody. Po powrocie do domu możemy ogrzać się kubkiem parującej herbaty lub samodzielnie przygotowanym posiłkiem z użyciem powszechnie dostępnych przypraw i jesiennych dodatków. Warto wykorzystać obecną w tym czasie dynię i przyrządzić z niej pyszną i sycącą zupę-krem lub aromatyczną marmoladę z dodatkiem pomarańczy. By zatrzymać witalność i energię, amatorzy wyrazistych warzywnych przekąsek mogą sięgnąć po pełne aromatu i witamin plasterki pomidorów Crispy Natural, produkowane z warzyw pochodzących z tradycyjnych plantacji, dojrzewających w naturalny sposób na słońcu. Chrupiące plasterki pomidorów oferowane również z dodatkiem bazylii i oregano świetnie zastępują,  z każdym dniem gorsze w smaku, pomidory dostępne w sprzedaży. Łasuchy będą w siódmym niebie zajadając się ciepłą szarlotką, zrobioną z popularnych i lubianych odmian soczystych, polskich jabłek. Jeśli nie mamy czasu na jej przygotowanie, w świat jesiennych aromatów z łatwością przeniosą nas plasterki jabłek Crispy Natural z cynamonem.

Zamiast tęsknić za upalnymi dniami lata, zatrzymajmy się na chwilę i cieszmy zmysły bogatą w kolory i zapachy naszą złotą polską jesienią. Już wkrótce bowiem ulice przykryje gruba warstwa białego puchu, a mróz niemiłosiernie będzie szczypał w policzki.

 

więcej na: www.crispynatural.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF