Amatorzy grzybów zacierają ręce – jesień to czas, kiedy na stole będą pojawiać się smakowite zupy i aromatyczne sosy grzybowe, marynowane podgrzybki, prawdziwki duszone w śmietanie… Pyszności!

Leśne bogactwo stoi przed nami otworem – czas czerpać z niego! Tylko teraz, jesienią, możemy sięgnąć po świeże, pachnące lasem, grzyby. Na wyciągnięcie ręki szlachetne prawdziwki, dorodne  podgrzybki, niepozorne, ale jakże smaczne opieńki. Czas więc wziąć się do pracy i przygotować wyjątkowe jesienne menu!

Jesienne zupy – koniecznie z grzybami!

Zebrane prawdziwki, podgrzybki, boczniaki i wciąż obecne w lasach maślaki koniecznie trzeba wykorzystać do przygotowania aromatycznych zup – ich zapachem przesiąknie cały dom! Nigdy nie będą smakować tak dobrze, jak teraz, gdy do dyspozycji mamy świeże grzyby. Zupa grzybowa leśna z podsmażonymi podgrzybkami i maślakami znakomicie poprawi rodzinne nastroje w chłodne jesienne popołudnie, a Zupa grzybowa ze świeżych grzybów na wywarze z mięsa wieprzowego oraz warzyw, z aromatem boczku, będzie znakomita na niedzielny obiad:

http://www.przepisy.pl/przepis/zupa-grzybowa-lesna#szukaj/zupa grzybowa/przepisy

http://www.przepisy.pl/przepis/zupa-grzybowa-ze-swiezych-grzybow#szukaj/zupa grzybowa/przepisy

Przygotowując zupy grzybowe warto posłuchać Piotra Murawskiego, szefa kuchni Knorr, który radzi, by grzyby dodawać w ostatniej fazie gotowania – wówczas będą naprawdę aromatyczne. Aby wzmocnić smak grzybów, można też je lekko podsmażyć przed dodaniem do wywaru. Podczas końcowego etapu przyrządzania zupy możemy również dodać do niej  Zupę Grzybową czy też Zupę Borowikową Knorr, co pomoże nam osiągnąć intensywniejszy smak i kolor potrawy czy też pożądaną przez nas konsystencję. Zupy do gotowania Knorr sprawdzą się także jako baza do zaplanowanej zupy lub zapewnią grzybowy smak i aromat w momencie, gdy nie mamy możliwości skorzystania ze świeżych grzybów.

 

W sosie grzybowym

Grzyby to również znakomita inspiracja do przyrządzania pysznych sosów do dań mięsnych, potraw mącznych, a nawet zapiekanek. Pieczeń oblana gęstym i pachnącym sosem z podgrzybków czy też Smażone polędwiczki z sosem grzybowym  to wspaniałe propozycje na niedzielne drugie danie. Nie możemy też zapomnieć o tak bliskich nam pieczarkach –  przyrządzony z nich sos będzie naprawdę uniwersalny. Sprawdzi się w towarzystwie dań z drobiu, makaronu, kaszy, ryżu. Najmłodszym domownikom z pewnością zasmakują natomiast Gnocci w sosie grzybowym ze szpinakiem:

http://www.przepisy.pl/przepis/sos-grzybowy#szukaj/sos grzybowy/przepisy

http://www.przepisy.pl/przepis/sos-pieczarkowy#szukaj/sos grzybowy/przepisy

http://www.przepisy.pl/przepis/gnocci-w-sosie-grzybowym-z-szpinakiem#szukaj/sos grzybowy/przepisy

Niestety często nie możemy osiągnąć zamierzonego koloru czy konsystencji sosu –to naprawdę niełatwe zadanie. W takim wypadku warto sięgnąć po sosy do gotowania Knorr. Sos grzybowy czy Sos borowikowy uczynią smak bardziej intensywnym, a aromat grzybów wypełni całą kuchnię.  Przygotowując dania smażone, pieczone czy grillowane skorzystajmy natomiast z dedykowanego do nich Sosu do pieczeni z grzybami Knorr z suszonymi borowikami.

Grzyby na każdym kroku!

Zupy i sosy nie wyczerpują wszystkich możliwości, jakie oferują nam w kuchni grzyby. Często stanowią niezastąpiony składnik tradycyjnych dań: bigosu, gulaszu, kiszonej kapusty. A jak znakomicie smakują farsze z dodatkiem grzybów! Wystarczy pomyśleć choćby o pierogach, krokietach czy mięsnych roladkach nimi nadziewanych. Podane na rodzinny stół, w mig znikają. Grzyby możemy dodawać także do makaronowych zapiekanek, risotto, leczo. Możliwości są wręcz nieograniczone! A oto propozycje kucharzy Knorr:

Kieszonki z indyka faszerowane grzybami leśnymi:

http://www.przepisy.pl/przepis/kieszonki-z-indyka-faszerowane-grzybami-lesnymi#szukaj/sos grzybowy/przepisy

Zapiekanka z grzybów:

http://www.przepisy.pl/przepis/zapiekanka-z-grzybow#szukaj/grzyby/przepisy

Jakie jeszcze potrawy z grzybami możemy przygotować w swojej kuchni? Jak smażyć, marynować, gotować grzyby? Przepisy i porady szefów kuchni Knorr znajdziecie na www.przepisy.pl oraz na profilu na Facebooku http://www.facebook.com/przepisypl lub w postaci wideo na kanale „Przepisy.pl” na You Tube http://www.youtube.com/user/codzisnaobiad. Przepisy są również dostępne za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej Przepisy.pl.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF