Z uwagi na swój perfekcyjny odcień bieli, smukłą linię ziaren, a także unikatowy orzechowy aromat, ryż Basmati nazywany jest „księciem ryżu”. Ryż Basmati marki Britta to zatem idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy codzienny posiłek pragną zmienić w iście królewską ucztę. Aby w pełni cieszyć się wyjątkowym smakiem ziarenek Basmati należy jeodpowiednio przygotowywać oraz umiejętnie łączyć z ulubionymi składnikami.

britta_ryz_basmati.jpgBasmati znaczy pachnący

Uprawy ryżu Basmati mieszczą się w Indiachi Pakistanie u podnóży Himalajów. Panuje tamwyjątkowy klimat łączący ze sobą mróz oraz mocne promienie słońca. Taka kombinacja pozostaje nie bez znaczenia dla smaku oraz aromatu, jakim charakteryzuje się ryż Basmati.Jego delikatny, orzechowy zapach jest bowiem unikatowym atutem wśród różnorodnych odmian ryżu. Magię ryżu Basmati odkryjemy równieżpodczas gotowania, gdyż pod wpływem ciepła jego ziarna pęcznieją jedynie wzdłuż, dzięki czemu stają się długie, cienkie, a przede wszystkim bardzo sypkie. Odpowiedni proces przygotowania ryżu Basmatito gotowanie go przez 10–12 minut na wolnym ogniu, w nieosolonej wodzie.Przyrządzone w ten sposób ziarenka są lekkoal dente, a co najważniejsze nie sklejają się.Wybierając ryż Basmati marki Brittamamy pewność, że na naszym talerzu zagości wysokogatunkowy produkt, który obfituje nie tylko we właściwości smakowe, ale i zdrowotne. Znajdziemy w nim bowiem dużo białka, fosforu, potasu oraz witaminy z grupy B. Dodatkowo nie zawiera on cholesterolu i oznacza się niskim indeksemglikemicznym.

Ryż Basmati marki Brittastanowi niezastąpione uzupełnienie potrawzarówno z egzotycznej kuchni hinduskiej, jak i naszych rodzimych przepisów.Skomponowany z rybami, owocami morza lub drobiemstworzy w naszej kuchnilekkostrawne oraz wykwintne królestwo smaków.

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem niezwykle smakowitych i wszechstronnych produktów marki Britta zapraszamy na stronę: www.britta.pl oraz na fanpage: www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku.

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.

Produkt: Ryż Basmati marki Britta

Gramatura : 4 x 100 g

Cena detaliczna: od 3,99 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF