Moc, siła, witamina! Na marcowym przednówku szczególnie nam tego brakuje, ale jest żywność, która może to zmienić. Co kryje w sobie superfood i jaką żywność tego rodzaju możemy znaleźć na polskim rynku, aby zagwarantować sobie natychmiastową bombę witaminową? Sprawdziliśmy to dla Was!

superfood - infografikaSuperfood, czyli po prostu żywność, która jest po brzegi napakowana składnikami odżywczymi. Jest pełna tego, co najlepsze – antyoksydantów, witamin, minerałów i protein. Włączając te składniki do naszej diety lepiej odżywimy organizm, poprawimy jego odporność i dostarczymy mu energetycznego kopa! A zatem, po co należy sięgnąć?

Wybór jest naprawdę spory. Pełna lista superfood zawiera kilkadziesiąt pozycji, są to nie tylko egzotyczne produkty, ale i żywność, którą możemy znaleźć w polskim menu od lat. Specjalnie dla Was opiszemy takie, które możecie znaleźć w swoim supermarkecie!

Ciecierzyca – źródło roślinnego białka i węglowodanów. Naładowana błonnikiem, który daje uczucie sytości i nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, poprawia naszą gospodarkę lipidami. Bomba witaminowa zawarta w ciecierzycy poprawia stan naszej skóry, włosów i paznokci.

Płatki owsiane – jeden z najzdrowszych rodzajów płatków, pełne żelaza, magnezu, cynku, potasu, fosforu, wapnia, witamin B1, B6, E i kwasu foliowego. Tak jak i w przypadku ciecierzycy – fantastyczne źródło błonnika.

Komosa ryżowa – gratka dla osób unikających glutenu, a ponadto skarbnica białka i składników mineralnych takich jak żelazo, magnez, potas, cynk i wapń, plus oczywiście błonnik, co gwarantuje jej działalność oczyszczającą i regenerującą.

Znając te składniki, dobrze jest też znać na nie smaczne przepisy. Sposoby na wykorzystanie części z tych składników znajdziecie w programie Ewa gotuje, gdzie nasza mistrzyni kulinarnych specjałów pokaże, jak w ciekawy i kreatywny sposób wykorzystać je w codziennej diecie. Nie będzie się ograniczać jedynie do rodzimych przepisów, ale sięgnie też po dorobek innych kuchni, nie raz kusząc się na oryginalną fuzje smaków zagranicznych z polskimi przysmakami.

W marcuna Polsat Food Network pokażemy Wam nowy sezon, zawierający niezliczone przepisy i praktyczne wskazówki ułatwiające zdrowe, smaczne oraz szybkie gotowanie. Dawkę kuchennych inspiracji serwujemy Wam w każdy marcowy poniedziałek o 21:00

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF