Polacy cenią nowe smaki. Coraz odważniej poszukują oryginalnych dań ze składnikami z egzotycznych części świata, np. z Azji. Potwierdzają to badania przeprowadzone na zlecenie KFC. 68% lubi polską kuchnię – co jest naturalne, 58% włoską – co jest już tradycją, ale już 25% orientalną – co jest nowym zjawiskiem. Teraz, orientalnych smaków można spróbować także w restauracjach KFC.

kfcKFC wprowadziło w swoich restauracjach Orient Menu, którego głównymi składnikami, obok kurczaka, są japoński sos Teriyaki z sezamem. Egzotyczny smak orientu można odkryć w kanapkach, wrapach i sałatkach. KFC przygotowało także coś specjalnego: orientalny box z ryżem z chrupiącymi kawałkami kurczaków.

–Gusta kulinarne Polaków bardzo szybko się zmieniają. Od kilku lat w naszym kraju trwa prawdziwa moda na poznawanie nowych smaków, stosowanie egzotycznych składników czy przypraw. Polacy eksperymentują w kuchni w swoich domach, ale coraz częściej chodzą też do restauracji serwujących egzotyczną kuchnię. Te, nowe, zainteresowania kulinarne Polaków obserwujemy również w restauracjach KFC, stąd decyzja o wprowadzeniu Orient Menu z japońskim sosem Teriaki– mówi Olgierd Danielewicz, Brand President KFC.

Wyniki badania, wykonanego na zlecenie KFC, wyglądają następująco:68% respondentów lubi polską kuchnię, 58% włoską, 25% orientalną, 19% meksykańską, 16% amerykańską, 15% wegatariańską bądź wegańską, 14% grecką, po 12% arabską (kebab) i śródziemnomorską (owoce morza), po 6% francuską, bałkańską i wschodnio-europejską. Najmniej, bo 2%, kuchnię Niemiecką.

O badaniu

Badanie zostało zrealizowane dla KFC w dniach 11.03-14.03.2016 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowych SW Panel.W ramach badania przeprowadzono 801 ankiet z osobami pracującymi, w wieku 25-39 lat z miejscowości o wielkości 50 tys.+

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF