Destylarnia Jack Daniel’s jest najstarszą oficjalnie zarejestrowaną destylarnią w USA. W 2016 roku mija 150 lat od jej powstania. To wyjątkowy rok dla pracowników Destylarni, mieszkańców Lynchburga oraz przyjaciół Jacka na całym świecie. To święto prawdziwych historii, o prawdziwym człowieku, prawdziwym miejscu, prawdziwych ludziach i prawdziwym produkcie wytwarzanym w ten sam sposób od 150 lat!

JD_150th_Anniversary_logoLynchburg to niewielkie miasto w stanie Tennessee. Rytm życia jego mieszkańców wyznaczają zmieniające się pory roku oraz praca… w Destylarni. Dzieje się tak nieprzerwanie od 1866 r. To wówczas Jasper Newton Daniel, przez przyjaciół zwany Jack, odkrył miejsce, w którym postanowił założyć swoją destylarnię. Miejsce nie było przypadkowe. Destylarnia stanęła przy źródle czystej, wypływającej z jaskini i filtrowanej przez wapienne skały wody. O tym, że był to trafny wybór świadczy fakt, że whiskey z Lynchburga szybko zdobyła ogromną popularność. Dzisiaj Jack Daniel’s Tennessee Whiskey, cenioną za indywidualny charakter oraz autentyczność, można znaleźć w 165 krajach na całym świecie.

– W świecie, w którym jedyną rzeczą stałą jest zmiana, niezwykłym osiągnięciem jest tworzenie whiskey 

w ten sam sposób przez 150 lat – mówi Mark McCallum, Dyrektor Globalnyack Daniel’s. – Udało się nam tego dokonać, ponieważ zawsze postępowaliśmy w zgodzie z najważniejszą zasadą, którą pozostawił nam Jack: „Tworząc whiskey codziennie, tworzymy ją najlepiej, jak potrafimy”. Przez najbliższy rok chcemy przybliżyć przyjaciołom Jacka nasze tradycje i wartości, bo to one właśnie sprawiają, że nasza whiskey jest wyjątkowa. Pragniemy aby planowane obchody były świętem wszystkich przyjaciół Jacka.

Wydarzenia związane z rocznicą będą trwały przez cały rok. Na rynku pojawi się specjalna, limitowana edycja butelek whiskey. Planowana jest także renowacja historycznych obiektów w Destylarni oraz otwarcie zupełnie nowych. Rocznica Destylarni będzie również uhonorowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie w uroczysty sposób zamknięta zostanie jedna z sesji na Wall Street.    W Polsce, w wybranych sklepach pojawią się wyjątkowe ekspozycje „Lynchburg w sklepie”, zaś bary, dzięki unikalnej scenografii, pozwolą poczuć niepowtarzalny klimat miejsca, w którym od 150 lat wytwarzana jest whiskey. Przyjaciele Jacka będą mogli wziąć udział w konkursie, realizowanym na Facebooku, w którym główną nagrodą jest wyjazd do Lynchburga na główne obchody rocznicowe.

Podczas 150 lat istnienia Destylarni, wybuchały i kończyły się wojny, zmieniały się epoki, i towarzyszące im mody. Przez cały ten czas proces produkcji whiskey pozostał niemal identyczny. Od precyzyjnego, ręcznego wytwarzania każdej beczki, po filtrowanie każdej kropli przez ponad 3-metrową warstwę węgla drzewnego (charcoal mellowing). Dzisiaj Jack Daniel’s Tennessee Whiskey produkowana jest zgodnie z tą samą technologią, którą przed laty opracował i doprowadził do perfekcji sam Jasper Newton Daniel. Do dzisiaj też każda najmniejsza kropla whiskey, która wyrusza w świat, wytwarzana jest w Lynchburgu. To dowód na to, że poszanowanie tradycji oraz troska o najwyższą jakość, niezmiennie pozostaje w cenie. Dzięki temu przekraczać można wszelkie granice i stawać się częścią kultury.

Więcej informacji na temat obchodów na stronie internetowej www.jackdaniels.com.

JACK DANIEL’S PRZYPOMINA: PIJ ODPOWIEDZIALNIE

www.pijodpowiedzialnie.pl

Odwiedź nas na Facebooku: facebook.com/JackDanielsPolska

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF