Herbata w torebkach czy liściasta? Dla tych, którzy żyją w pośpiechu z pewnością ta pierwsza. Liściasta wymaga bowiem znacznie więcej uwagi, czasu, a także precyzji w trakcie zaparzania. Nie oznacza to jednak, że herbatę w torebkach można parzyć niedbale i bez trzymania się jakichkolwiek zasad. Eksperci Ahmad Tea London przygotowali poradnik, który pokazuje jak poprawnie przygotować ten rodzaj jednego z najpopularniejszych na świecie napojów.

ahmadWodę o jakiej temperaturze najlepiej użyć ?

Pierwszym krokiem podczas parzenia herbaty w torebkach jest podgrzanie filiżanki – zimne naczynie może bowiem doprowadzić do schłodzenia wody. Następnie umieszczamy w niej torebkę i zalewamy naczynie wrzącą wodą. Ważne, aby woda osiągnęła pełną temperaturę 100°C, ale nie przegotowała się (czajnik należy wyłączyć tuż po zagotowaniu), ponieważ straci wtedy dużą ilość tlenu, co z kolei sprawi, że będzie miała płytki i nieciekawy smak. Należy również dopilnować, aby woda była miękka, a także odpowiednio przefiltrowana. Wrzątek lejemy bezpośrednio na torebkę.

Ile czasu powinno się parzyć herbatę?

Z herbatą w  torebkach powinniśmy postępować tak samo jak z herbatą sypaną i przykładać dużą wagę do sposobu jej parzenia oraz postępować zgodnie z instrukcjami. Jeżeli przygotowujemy ją w imbryku, najlepiej przykryć go, aby zatrzymać gorące powietrze wewnątrz. Wiele osób popełnia błąd sądząc, że herbata jest gotowa jak tylko zabarwi się na właściwy kolor, jednak aby nabrała pełni smaku powinniśmy parzyć ją przez co najmniej trzy minuty. Dopiero po tym czasie zdejmujemy pokrywkę i dodatkowo kilka razy zanurzamy torebkę, aby dobrze wymieszała się z wodą. Taki zabieg zapewni ładny, intensywny kolor i pełnię smaku.

Z czym łączyć herbatę?

Idealnie zaparzoną herbatę można zaserwować w dowolny sposób. Do czarnej warto dodać odrobinę mleka, cytryny lub cukru – to zależy od was. Najważniejsze, że pozwoliliśmy herbacie uzyskać pełnię smaku.

Więcej informacji na temat Ahmad Tea London, znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF