Jack Daniel’s Holiday Select to limitowana, świąteczna edycja Jack Daniel’s Tennessee Whiskey. Tworzą ją butelki napełnione 48% whiskey, rozlaną ze 140 specjalnych beczek, które po opróżnieniu, pojawią się w formie świątecznego drzewka w centrum Lynchburga. 26 – metrowa choinka, która symbolizuje szczególną więź, jaka łączy wszystkich Przyjaciół Jacka, jest prezentem od Destylarni Jack Daniel’s dla mieszkańców miasta.

JDSBH700mlW destylarni Jack Daniel’s beczki mają szczególne znaczenie. Nie są pojemnikiem na whiskey, są ich składnikiem. To w nich whiskey przechodzi magiczną przemianę – wnika w drewno, nabiera bursztynowej barwy i wchłania dębowe aromaty oraz subtelną słodycz karmelizowanego cukru, który powstał podczas wypalania wnętrza beczki. Im bardziej whiskey wsiąka w drewno, tym głębszy staje się jej kolor, a smak bogatszy. Kiedy beczki spełnią już swoją rolę są sprzedawane, ponieważ do produkcji Jack Daniel’s, używa się ich tylko raz. Jednak od kilku lat część z nich trafia do centrum Lynchburga.

Tuż przed świętami Master Distiller, spośród wszystkich leżakujących w destylarni beczek, wybiera 140. Ich zawartość rozlewana jest  do butelek, które tworzą limitowaną edycję Jack Daniel’s Holiday Select. Butelki trafiają do przyjaciół Jacka na całym świecie…

a z beczek budowana jest niezwykła choinka, która zdobi centrum miasta. To wokół niej gromadzą się mieszkańcy, aby w tym szczególnym czasie podkreślić więź łączącą Przyjaciół Jacka, wyrazić swój szacunek dla tradycji oraz słać w świat najważniejsze przesłanie: Nieważne co znajduje się pod choinką, ale to, kto jest wokół niej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF