W ferie zimowe wiele osób decyduje się wyjechać w góry. Jazda na nartach czy snowboardzie to wspaniała zabawa, ale też długie godziny spędzone w śniegu i na mrozie. Jak szybko rozgrzać się, aby następnego dnia w pełni sił powrócić na stok? Doskonałym sposobem jest gorąca herbata, którą możemy przyrządzić według swojego ulubionego przepisu tuż po powrocie do domu lub hotelowego pokoju, albo po prostu zabrać ją ze sobą w termosie. Eksperci Ahmad Tea London przygotowali kilka oryginalnych przepisów na rozgrzewający i pyszny napój. Wyszczególnili również zalety herbaty, które sprawiają, że jest ona polecana do picia w chłodnych miesiącach.

1

Napar herbaciany składa się w 99% z wody, przyczynia się zatem do pokrycia naszego dziennego zapotrzebowania na płyny. Jest to niezwykle ważne przy tak dużym wysiłku, który wkładamy w jazdę na nartach, snowboardzie czy nawet sankach. Herbata pomaga także w walce z wolnymi rodnikami, a także w znacznym stopniu zwiększa odporność, co jest szczególne ważne podczas zimy. Właściwości te zawdzięcza składnikom odżywczym, które zawiera, a jest to między innymi: wapń, cynk, potas, mangan, kwas foliowy oraz witaminy B1, B2, B3, B5, B6, B12. Niekwestionowaną zaletą tego napoju jest również jego transparentność – za pomocą kilku dodatków diametralnie zmienia swój smak.

Herbaciany słodko – kwaśny czar

Składniki:

1 torebka Lemon & Lime Twist Ahmad Tea London

– 2 duże łyżki gęstego soku malinowego

– 1 łyżka soku z cytryny

Sposób przygotowania:

Zaparz 1 torebkę Lemon & Lime Twist Ahmad Tea London w swoim ulubionym kubku, następnie dodaj 2 łyżki gęstego soku malinowego i łyżkę świeżego soku z cytrynu.

Tropiki w środku zimy

Składniki:

-1 torebka Mango Magic Ahmad Tea London

– 1 plasterek limonki

– 1 duża łyżka syropu brzoskwiniowego

Sposób przygotowania:

Zaparz 1 torebkę  Mango Magic Ahmad Tea London, następnie dodaj 1 grubo ukrojony plasterek limonki oraz  dużą łyżkę syropu brzoskwiniowego.

Aromatyczna przygoda

Składniki:

– 1 torebka English Tea No.1 Ahmad Tea London

– 1 łyżka syropu karmelowego

–  1/3 łyżeczki deserowej startej laski wanilii

–  kilka płatków migdałowych do posypania

Sposób przygotowania:

Zaparz 1 torebkę English Tea No.1 Ahmad Tea London, następnie dodaj 1/3 łyżki deserowej startej wanilii. Napój posyp kilkoma płatkami migdałowymi.

Zimowy napój

Składniki:

– 1 torebka English Breakfast Ahmad Tea London

– 2 łyżki miodu gryczanego

– 3 łyżki soku pomarańczowego

– 3 goździki

Sposób przygotowania:

Zaparz 1 torebkę English Breakfast Ahmad Tea London, następnie dodaj 2 łyżki miodu gryczanego, 3 łyżki 100% soku pomarańczowego oraz 3 goździki.

Smacznych ferii zimowych! 

Więcej informacji na temat Ahmad Tea London można znaleźć na stronie www.ahmadtea.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF