Już za kilka dni Tłusty Czwartek –  święto wszystkich łasuchów. Powoli wszyscy zbierają siły na pączkową ucztę. W ramach przygotowań warto pamiętać o dobrej herbacie, która może być antraktem między kolejnymi ciastkami wzmagając przyjemność ze spożywanych słodkości oraz zapewniając dobre samopoczucie przez cały dzień.

W tłusty czwartek Dilmah szczególnie poleca czarną herbatę Toffee Banana,  naturalnie aromatyzowaną zapachem bananów i karmelu. Idealnie komponuje się z konfiturą
z płatków dzikiej róży, którą nadziewa się najlepsze pączki. Tym, którzy nawet w Tłusty Czwartek chcą dbać o linię i zamierzają ograniczyć ilości spożywanych ciastek, herbata ta tym bardziej przypadnie do gustu, bowiem subtelny posmak banana i lekka nuta toffi sprawiają, że napar ten sam w sobie może służyć za deser.

Przy okazji tłustego czwartku warto pamiętać, że każda herbata bez względu na kolor wspomaga przemianę materii i j ma korzystny wpływ na zdrowie. Za wartość dietetyczną herbaty odpowiadają flawonoidy, teanina (aminokwas), minerały, witaminy
i kofeina. Dlatego po tłustoczwartkowej uczcie warto zwiększyć ilość spożywanej dziennie herbaty łącząc przyjemne z pożytecznym.
Więcej nt. dietetycznych wartości herbaty znajdziecie TUTAJ.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF