Dla wielu osób gotowanie jest nie tylko stałym elementem codzienności, ale i ogromną przyjemnością, która pozwala odbywać niezliczone kulinarne podróże do odległych zakątków świata. Kluczem do sukcesu są najczęściej proste, lokalne składniki, gwarantujące realizację oryginalnej receptury. Tradycyjny włoski makaron Stelline marki Arrighi, o finezyjnym kształcie drobnych gwiazdek, w mgnieniu oka przeniesie nas do klimatycznej trattorii, zamieniając zwyczajny posiłek w prawdziwie gwiazdorską ucztę.

Makaron_Arrighi__gwiazdeczki_stelline_nr_79Drobne przyjemności

Włoski styl życia to przede wszystkim radość i pasja, których źródłem jest czerpanie przyjemności z małych rzeczy. Podobną filozofię odnaleźć można również we włoskiej kuchni, która słynie z wykwintnych połączeń prostych i soczystych aromatów słonecznej Italii. Niemniej każdy włoski kucharz wie, że wyrafinowany smak to za mało, by w pełni usatysfakcjonować grono wymagających smakoszy. Bardzo istotny jest także sam wygląd gotowego dania, które powinno olśniewać zarówno aromatem, jak i bogactwem barw oraz formą podania. Niekwestionowaną gwiazdą codziennego, inspirowanego włoską kuchnią menu stanie się wyprodukowany w zgodzie z tradycyjną recepturą makaron, który dzięki marce Arrighi trafia na polskie stoły nie tylko pod postacią popularnych rurek i wstążek, ale również w formie gwiazdeczek, będących wyjątkową ozdobą wielu domowych specjałów. Drobny kształt w żadnym stopniu nie umniejsza zasług tego niepozornego produktu, gdyż stanowi on jedynie urozmaicone oblicze najwyższej jakości komponentów, na których czele stoi drobno zmielona pszenica durum, odpowiedzialna za pełny, włoski smak makaronu Arrighi.

Smak sięgający gwiazd

W polskiej kuchni makaron najczęściej wykorzystywany jest jako dodatek do zup. Drobne gwiazdeczki, oferowane przez markę Arrighi doskonale sprawdzą się w tej roli, nie tylko podnosząc walory smakowe znanych przepisów, ale i nadając im niezwykły, fantazyjny wygląd. Ich zabawny i łatwy do spożycia kształt z pewnością przypadnie do gustu wszystkim małym smakoszom domowej kuchni, a mamom pozwoli zaoszczędzić cenny czas. Niemniej gwiazdeczki marki Arrighi wbrew pozorom nie należą do grona produktów dedykowanych jedynie dzieciom. Niewielkie gwiazdki sprawią, że obowiązkowe w menu każdego przyjęcia sałatki makaronowe zyskają na estetyce, a ich oryginalny włoski smak stanie się prawdziwą gwiazdą wieczoru.

Ściśle wyselekcjonowane, wysokojakościowe składniki makaronów marki Arrighi stanowią same w sobie sprawdzoną receptę na smaczny posiłek, a wykorzystanie ich finezyjnych kształtów pozwoli każdemu domowemu kucharzowi sięgnąć gwiazd sztuki kulinarnej.

Makaron Gwiazdeczki – Stelline nr 79 Arrighi

Waga: 500 g

Cena rekomendowana: 3,69 zł

Po więcej informacji i inspirujących przepisów zapraszamy na stronę internetową: www.indexfood.pl oraz na www.facebook.com/kuchnia.wloska

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF