Zaradną i wesołą, zawsze spieszącą z pomocą pszczółkę Maję znają wszyscy. Jej nieco niezdarnego i marudnego przyjaciela Gucia również. Teraz Maja i Gucio postanowili pomóc dzieciom i zagościli na opakowaniach limitowanej edycji wafelków Maja i Gucio.

Maja z Guciem+pomóż dzieciom+1%Maja to wafelek o smaku kakaowym a Gucio -kokosowym, oba oblane są pyszną, mleczną, znakomitą jakościowo belgijską czekoladą.  Maja i Gucio to wafelki, które nie tylko smakują, ale dodatkowo dostarczają 100% radości z pomagania.  Dochód z ich sprzedaży wspiera budowę rodziny protez serca dla dzieci , urządzeń ratujących życie najmłodszych.

Wciąż nie mamy w kraju protez serca dla najmłodszych pacjentów, toteż na wzór protezy dla dorosłych Fundacja pracuje nad całym systemem dostosowanym do potrzeb dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Urządzenia takie ratować będą zdrowie i życie małych pacjentów, realnie zastępując niewydolne serce i pozwalając mu się zregenerować, bądź doczekać przeszczepu. Okres oczekiwania na przeszczep najdłuższy jest dla dzieci, gdyż w tej kategorii wiekowej brakuje dawców. Idea stworzenia całej rodziny urządzeń wspomagających niewydolne serce dla pacjentów w każdym wieku, z różnorodnymi problemami kardiologicznymi, przyświecała działaniom założyciela i Patrona Fundacji – prof. Zbigniewa Religi. Na jego cześć, rodzina protez dla najmłodszych pacjentów nosi nazwę ReligaHeart PED.

Na obecnym etapie dwa modele protez: ReligaHeart® PED 45 dla dzieci w wieku ok. 9-14 lat oraz ReligaHeart PED® dla dzieci w wieku ok. 5-10 lat przeszły pozytywnie kolejne badania co umożliwia przejście do ostatniego etapu przygotowania polskich pediatrycznych protez serca do zastosowania w praktyce klinicznej. Naukowcy z Fundacji szacują, że pierwszych zastosowań polskich protez serca dla dzieci można spodziewać się już w 2017 roku.

Produkt: Wafel Maja/Gucio

Producent: ZP Wacuś dla GM FRK

Waga: 40 g

Cena ok.: 1,00 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF