Historia grzańców sięga czasów średniowiecznych, kiedy to na cześć Hippocratesa nazwano je Ypocras lub Hipocris. Od początku ceniono sobie lecznicze właściwości grzańców wynikające z ich rozgrzewającego charakteru.

 

Nie wiadomo, kto pierwszy i kiedy wpadł na pomysł przyprawienia wina czerwonego do postaci przypominającej dzisiejsze grzańce. Pewnym jest, że traktowano je jako bardzo szlachetne trunki. Tylko nieliczni dostąpili zaszczytów raczenia się tym wyśmienitym napojem, skutecznie chroniąc się przed przeziębieniami.

Grzaniec oprócz alkoholu zawiera w sobie historię naszych ziem. O grzańcu pisał Kochanowski: „Milczysz przy stole mój panie kamracie, czy tylko dla grzańca gębę swą trzymacie?”. Pisał Mickiewicz: „Cymbalistów było wielu, lecz po sześciu grzańcach nikt już nie stał przy Jankielu”.

 

Grzane Starotoruńskie idealnie wpisuje się w historię grzańców. Starannie dobrana kompozycja korzenno – owocowa tworzy trunek o niepowtarzalnym smaku i królewskim rodowodzie. Lekko piernikowy smak to efekt dodatku korzeni, śliwki, cynamonu i goździków. Całość orzeźwia dodatek pomarańczy a ciepłego charakteru produktowi nadaje szczypta imbiru.

 

Grzane Starotoruńskie powstaje w procesie wielotygodniowego dojrzewania wina w specjalnych warunkach, gwarantujących napojowi pełen bukiet smaku i piękną ciemnorubinową barwę. Grzane Starotoruńskie to wyszukany specjał dla konsumentów ceniących smak i najwyższą jakość produktów.

 

Rozlewany do eleganckich butelek z ciemnego szkła z wizerunkiem panoramy Torunia, godła miasta i najsławniejszej postaci grodu – Mikołaja Kopernika. Piękna oprawa czyni z Grzanego doskonały pomysł na prezent. Grzane Starotoruńskie otrzymało oficjalne poparcie od władz miasta Torunia jako produkt promujący bogatą historię i tradycję miasta.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF