Polacy w ciągu doby poświęcają aż 14% swojego czasu na prace domowe.

Wśród nich znajdują się takie czynności jak: przygotowywanie posiłków, zmywanie czy odkurzanie. Jednak raz w roku – najczęściej wiosną, decydujemy się na „wywrócenie naszych domów do góry nogami” i gruntowne sprzątanie. Takie porządki potrafią nam zająć nawet kilka dni!

MorningFresh_400ml_neutral_5,99Wiosenne sprzątanie to dla większości osób nieodzowny element przygotowań do świąt i lata. To właśnie wtedy nasze mieszkania przechodzą prawdziwą rewolucję. Co wtedy robimy? Zabieramy się za wietrzenie szaf, czyli pozbywanie się zbędnych ubrań, mycie kryształów, zastawy, szaf, okien, lamp, pranie firan, pucowanie cennych bibelotów. Większości z nas trudno będzie w to uwierzyć, ale aż 26% Polaków deklaruje, że lubi ten wiosenny festiwal porządków. Nadal jest to jednak domena pań. Swój udział w przedświątecznym sprzątaniu ma większość kobiet (82%) oraz mniej niż połowa mężczyzn (43%).

 

Kryształy i naczynia ozdobne – zastawa, do której mamy sentyment, żłobione oraz złocone szkło, a także kryształy, należy myć wyłącznie ręcznie. Umyte w zmywarce zmatowieją, a ich zdobienia mogą ulec wytarciu. Zmywanie ręczne przy użyciu miękkiej gąbki oraz piany powstałej z dobrej jakości płynu do mycia naczyń gwarantuje, że naczynia będą lśniły jak nowe. Po umyciu warto
je wytrzeć czystą ściereczką, by uniknąć zacieków.

Panie umęczone kilkudniowym maratonem prac domowych, podczas samych świąt również nie mają lekko. Dlaczego? Większość panów dość niechętnie włącza się w prace domowe, a w Święta Wielkanocne przecież aż roi się od stosów brudnych naczyń
po obfitych posiłkach. Z badań przygotowanych przez TNS na zlecenie marki Morning Fresh wynika, że zazwyczaj za zmywanie odpowiedzialne są kobiety (65%). Odsetek gospodarstw domowych, w których to panowie dzierżą w dłoni płyn do zmywania naczyń jest niewielki i stanowi tylko 8%, natomiast wspólnie wykonuje tę pracę 27% Polaków. Zakładając, że podczas wielkanocnego śniadania spotykamy się w zaledwie czteroosobowym składzie, to i tak zużywamy około 60 sztuk naczyń! W ciągu całego świątecznego dnia ta sama, czteroosobowa rodzina zużywa już około 170 elementów, które ważą blisko 53 kg! Według badań, aż 76% z nas zmywa wyłącznie ręcznie i są to przede wszystkim kobiety. Zatem wynika z tego, że panie podczas świąt spędzają co najmniej 2 godziny przy kuchennym zlewie.

Porcelana – porcelanowe talerze czy filiżanki, podobnie jak kryształy, warto jest myć ręcznie, ponieważ wysoka temperatura wody w zmywarce może zniszczyć delikatne szkliwo naczyń i odbarwić malowane wzory.

Z pewnością nie jest to wymarzony sposób na spędzanie świąt. Mając jednak na uwadze to, ile czasu spędzamy zmywając naczynia
(na co dzień 72% Polaków zmywa przynajmniej raz w ciągu dnia) warto, aby był on optymalny, a stosowany detergent – bezpieczny dla naczyń i naszych dłoni.  Doskonała, niezmienna od lat formuła skoncentrowanego płynu Morning Fresh nadaje się do mycia każdego rodzaju naczyń.

Już niewielka ilość produktu naniesiona na gąbkę wystarczy, by pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń i tłuszczu. Jest on niezwykle wydajny i skuteczny, dzięki czemu pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.

Dobrej jakości płyn do mycia naczyń zadba zarówno o szklane jak i plastikowe przedmioty, które można umyć w zlewie. Podczas wiosennych porządków Morning Fresh świetnie sprawdzi się przy myciu kloszy, szklanych półek czy plastikowych szuflad
z lodówki.

Morning Fresh występuje w sześciu wariantach. W portfolio znajdują się produkty o zapachu: klasycznym, jabłkowym i cytrynowym oraz wariant z ekstraktem z aloesu – wszystkie występują w opakowaniach o pojemności 900 i 450 ml. Nowością produktową są natomiast dwa balsamy: Hydrate i Neutral – dostępne w dwóch wielkościach 800 oraz 400 ml. Dzięki odpowiednio przygotowanej formule płyny są bardzo delikatne dla dłoni oraz paznokci (zadbany manicure podczas świąt to podstawaJ). Zważywszy na to, ile czasu podczas codziennych obowiązków poświęcamy na zmywanie, wybór odpowiedniego płynu to istotna kwestia. Gwarantuje on przyjemne, skuteczne, szybkie i bezpieczne rozprawienie się z górą naczyń.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF