Gourmet Vapour Cook to innowacyjna technologia zastosowana w piekarniku Samsung Chef Collection, która gwarantuje doskonałą równowagę smaku i konsystencję potraw. To przełomowe rozwiązanie, a także szereg innych udoskonaleń sprawiają, że domowe dania są przygotowywane na najwyższym, restauracyjnym poziomie.

qses4762_chefcollection_30a_016_master_16_12Gourmet Vapour Cook to technologia przeniesiona z profesjonalnych piekarników wykorzystywanych w restauracjach. Inżynierowie Samsung zastosowali ją w urządzeniu NV73J9770RS z linii Chef Collection dedykowanym domowym pasjonatom sztuki kulinarnej. Główną zaletą technologii jest poprawa smaku i konsystencji potraw. W czym tkwi jej sekret? Podgrzana do ponad 100°C para tworzy drobną mgiełkę, która jest szybko i równomiernie rozprowadzana przez termoobieg po wszystkich zakamarkach piekarnika tworząc specyficzny mikroklimat w jego wnętrzu. Powstała w ten sposób cienka osłona skutecznie utrzymuje wilgoć w potrawie, której obróbka cieplna odbywa się w stabilnej temperaturze. Gwarantuje to doskonałe wrażenia smakowe – ciasta wyżej wyrastają i mają lepszą strukturę, a mięsa mają przyjemnie chrupiąca i zarumieniona skórkę, ale są miękkie i soczyste w środku.

Przełomowe rozwiązanie zastosowane w piekarniku z linii Chef Collection zostało opracowane we współpracy z Samsung Club Des Chefs – najlepszymi kucharzami z całego świata. Gourmet Vapour Cook to nie jedyna innowacja zastosowana w urządzeniu, która pomaga przygotowywać domowe posiłki na najwyższym, restauracyjnym poziomie. Piekarnik wyróżnia się szeregiem dodatkowych udogodnień wpływających na ostateczny rezultat naszych wysiłków kulinarnych.

W oparciu o doświadczenie najlepszych kucharzy wyróżnionych gwiazdkami Michelin, Samsung opracował bazę 80 przepisów zapisanych w menu piekarnika. Dzięki nim przygotowanie doskonałych mięs czy deserów jest bardzo proste i wygodne. Urządzenie oferuje 10 programów własnych (Ulubione), 14 trybów pieczenia w tym Tryb ProRoasting – idealny do przyrządzania soczystych i apetycznie opieczonych mięs), Tryb Intensywny oraz siedem funkcji specjalnych: podgrzewanie talerzy, podtrzymywania ciepła, rozmrażanie, wyrastanie ciasta, pizza, Slow Cook, suszenie owoców.

p03_04_wPrzygotowanie dań ułatwia także kolorowy, dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 4,6 cala. Za jego pomocą można wybrać tryb gotowania i regulować temperaturę. Pracą i funkcjami piekarnika można sterować przez sieć Wi-Fi za pomocą urządzenia mobilnego, np. sprawdzić na jakim etapie jest pieczenie – dostosować czas i temperaturę, sprawdzić ile czasu pozostało do końca pieczenia lub dostać powiadomienie o zakończeniu nagrzewania wstępnego. Dzięki modułowi Wi-Fi można też aktualizować oprogramowanie i powiększać już istniejącą bazę przepisów najlepszych szefów kuchni.

Piekarnik Chef Collection posiada też dodatkowe udogodnienia, podwyższające jakość jego obsługi, m. in. termosondę do mięsa i funkcję czyszczenia pyrolitycznego.

Piekarnik NV73J9770RS Chef Collection jest elementem najnowszej linii najwyższej klasy produktów AGD. W jej skład wchodzi też chłodziarko–zamrażarka Kitchen Fit, piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofali, płyta indukcyjna ze stylowym wyświetlaczem płomieni Virtual Flame, okap oraz zmywarka WaterWall™.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF