Według ekspertów kulinarnych gotowanie na parze pozwala przyrządzić zdrowszą żywność, która zachowuje wszystkie swoje składniki odżywcze, a także swój piękny, naturalny kolor oraz konsystencję i smak. Można więc śmiało spodziewać się smaczniejszych potraw przygotowywanych w tak niezwykle prosty sposób, tym razem przy użyciu dotychczas niedocenianych kuchenek mikrofalowych.

mg28j5255uw_ef_003_r_perspective_whiteDo tej pory kuchenki mikrofalowe postrzegane jako praktyczne urządzenia, pozwalające na szybkie przygotowanie wcześniej zamrożonego posiłku lub też podgrzanie wcześniej przygotowanego dania. O tego czasu mikrofalówki zmieniły się bardzo. Możemy w nich np. piec za pomocą trybu konwekcyjnego, gotować na parze przy użyciu dedykowanego naczynia, a nawet przygotowywać zdrowe jogurty, czy też przyśpieszyć wyrastanie ciasta drożdżowego korzystając z programu Dough Proof & Yogurt. Jednym z takich urządzeń jest kuchenka mikrofalowa Samsung MG28J5255UW, która pozwala nam na szybkie i proste przygotowanie zdrowych potraw za pomocą funkcji gotowania na parze.

Kuchenka ta łączy tradycyjne cechy urządzenia z zupełnie nowymi funkcjami, pozwalającymi na uzyskanie potraw o wysokich walorach zarówno smakowych, jak i estetycznych.

Naczynie do gotowania na parze

Do funkcji gotowania na parze kuchenka wyposażona jest w specjalne naczynie Glass Steamer wykonane z żaroodpornego szkła. Nie należy się dzięki temu przejmować temperaturą wewnątrz mikrofali, gdyż dzięki szklanemu zestawowi może być ona używana do gotowania na parze praktycznie w zakresie od 120 do nawet 400 stopni. Przejrzysta i jasna konstrukcja naczynia sprawia, że nadaje się ono zarówno do gotowania na parze, ale również do podania posiłku bezpośrednio na stole. Pokrywa zatrzymuje wilgoć i blokuje parę. Taca z wieloma otworami silikonowymi kieruje parę bezpośrednio do żywności – nadając pyszny smak, chroniąc przed utratą wilgoci oraz utrzymując intensywny zapach posiłków w kilka minut.

Funkcją ochrony żywności oraz Ceramic Insight

Specjalnie zaprojektowane szkło parowe cechuje się zarówno ładnym designem, jak i funkcją ochrony żywności przed szkodliwymi związkami BPA, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie Twojego dziecka. Ceramic Insight – Pokryte emalią ceramiczną wnętrze kuchenki mikrofalowej jest odporne na zarysowania oraz nie wchłania zapachów. Wnętrze jest antybakteryjne, łatwe w czyszczeniu oraz zapewnia długą żywotność kuchenki.

Gotowanie na parze powszechnie uważane jest za najzdrowszy sposób przygotowywania posiłków. Tradycyjne gotowanie w wodzie powoduje bowiem utratę wartości odżywczych w większości produktach. Dlatego też coraz większy odsetek ludzi decyduje się na zmianę nawyków żywieniowych. Tradycyjne parowary dają nam jednak możliwość ugotowania posiłku w czasie od 15 do około 60 minut. Kuchenka mikrofalowa Samsung MG28J5255UW zapewnia nam otrzymanie gotowego dania nawet w kilka minut posiadając tym samym tradycyjną funkcję mikrofali, funkcję grilla oraz funkcję podgrzewania talerzy.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF