Aktywny tryb życia sprawia, że nie zawsze mamy czas, by przygotować taki posiłek, jaki naprawdę chcielibyśmy zjeść. Wszystkim dobrze znane są filmowe i serialowe portrety zabieganych singli, dla których jedyną szansą na zjedzenie ciepłego posiłku jest odgrzanie wczorajszej chińszczyzny w mikrofalówce. To jednak obrazek przeszłości. Dzisiejsze kuchenki mikrofalowe wyposażone są w zaskakujące funkcje, które pozwalają nie tylko na przygotowanie posiłku szybko, ale też smacznie i zdrowo. Oto kilka funkcji, o których istnieniu być może niewielu z nas wiedziało.


mg28j5255uw_ef_001_front_whiteStyl życia singla rządzi się swoimi prawami. Często brakuje czasu na przygotowanie wymarzonego, pożywnego posiłku. A kiedy z napiętego harmonogramu udaje się już wygospodarować trochę czasu, stwierdzamy, że pomysł gotowania wyrafinowanego, skomplikowanego dania tylko dla jednej osoby mija się z celem. Idealnym rozwiązaniem byłoby przygotowanie smacznej potrawy szybko i bez nadmiernego wysiłku. Dzięki zaprojektowanym przez firmę Samsung kuchenkom mikrofalowym jest to możliwe.

Chrupiąca pieczeń z mikrofalówki?

Gumowata konsystencja potraw przygotowanych w kuchenkach mikrofalowych to jeden z najczęściej spotykanych zarzutów wobec tych urządzeń. Pogodziliśmy się z tym, że zabijanie wartości odżywczych to cena, którą trzeba zapłacić za szybkie przygotowanie jedzenia. Jednak wcale nie musi tak być. Innowacyjnym rozwiązaniem jest funkcja Crusty Cook wykorzystana w modelu MG23H3115NK. Pozwala ona na szybkie przygotowanie dania, które zadowoli najbardziej wymagające podniebienia. W łatwy sposób umożliwia przygotowanie pieczeni, wyróżniającej się smakiem, aromatem i naprawdę chrupiącą skórką.

Szybko i zdrowo

Mindful eating, czyli świadome jedzenie to jeden z elementów coraz bardziej popularnego modelu zdrowego życia. Nie kojarzył się on jednak dotąd z przyrządzaniem posiłków w kuchenkach mikrofalowych. Funkcją, która ma za zadanie zwalczyć ten stereotyp jest Dough proof & Yogurt. Posiada ona pięć programów, które umożliwią nam przygotowanie smacznych i zdrowych jogurtów. Sami decydujemy jakie składniki wykorzystamy, sporządzając jogurt, na jaki właśnie mamy ochotę. To tylko jedno z nowatorskich rozwiązań wykorzystanych w kuchence Samsung MC28H5015AK/EO.

Ugotuj coś na parze

Gotowanie na parze jest według ekspertów jednym z najzdrowszych sposobów przyrządzania posiłków. Produkty przygotowane na parze są też unikalne w smaku przy jednoczesnym zachowaniu wartości odżywczych. Nic więc dziwnego, że sposób ten zyskał uznanie wśród tak wielu osób. Dlatego Samsung zdecydował się na przełomowe rozwiązanie użyte w kuchence mikrofalowej MG28J5255UW. W połączeniu ze specjalnym naczyniem Glass Steamer możemy przyrządzić ulubione produkty na parze w kilka minut. Zachowujemy tym samym smak, minerały i witaminy oraz najcenniejszy dla wielu z nas – czas.

Najnowocześniejsze modele kuchenek mikrofalowych Samsung pozwalają na przygotowanie pełnowartościowego i niekoniecznie prostego dania w krótkim czasie. Tym samym mogą być idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią swój wolny czas.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF