Bicie rekordu polski w układaniu literki „Z” jak zdrowie, gry edukacyjne w plenerze, malowanie buziek – to tylko niektóre z licznych atrakcji, które przygotowała Fundacja BOŚ dla uczestników pikniku rodzinnego „odWAŻ SIĘ być zdrowym na NARODOWYM!”. Impreza odbędzie się 25 października br., w godz. 10.00-16.00, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ma ona na celu promocję zdrowego stylu życia. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz Stadion Narodowy. Partnerem została Fundacja BOŚ. Wstęp na piknik jest bezpłatny.

plakat_Piknik rodzinnyTempo przyrostu dzieci z nadwagą i otyłością w ciągu ostatnich 30 lat w Polsce jest aż dziesięciokrotnie większe niż w USA. Te alarmujące dane dają do myślenia i skłaniają do działania. A jak najlepiej uczyć dzieci zdrowych zasad? Oczywiście poprzez konkursy i zabawę! Stąd na pikniku „odWAŻ SIĘ być zdrowym na NARODOWYM!” nie zabraknie wielu atrakcji, zarówno dla rodziców, jak i najmłodszych. Wszystko w imię popularyzacji zdrowego i aktywnego stylu życia.

Wydarzenie rozpocznie happening w postaci próby bicia nieoficjalnego rekordu Polski w największej liczbie osób ustawiających się w kształt literki „Z” jak zdrowie. Do udziału w happeningu Fundacja BOŚ zaprosiła uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Dodatkowo, każdy z gości kto przyłączy się do zabawy, otrzyma specjalną koszulkę.

Oprócz happeningu, organizator przygotował także: bieg rodzinny wokół Stadionu, występy zespołów dziecięcych, teatrów szkolnych i cheerlederek. W trakcie pikniku będzie można też skorzystać z wielu propozycji związanych z aktywnością fizyczną. Będą to m.in.: warsztaty fitness, ćwiczenia z rehabilitantami z Instytutu Matki i Dziecka, wyścigi na ergometrach, a nawet warsztaty skakankowe i cyrkowe. Ponadto można będzie zasięgnąć porady dietetyków, otrzymać specjalnie przygotowane na tę okazję broszury edukacyjne, a także najnowsze poradniki specjalistów IMiD, dotyczące profilaktyki otyłości u dzieci. Wydarzenie będzie także okazją do wyróżnienia i nagrodzenia szkół, które zwyciężyły w edukacyjnych konkursach Fundacji BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem” oraz „Czas na zdrowie”. Piknik będzie też szansą na spotkanie znanych gwiazd, gdyż Fundacja Instytutu Matki i Dziecka zaprosiła znanych i lubianych aktorów, dziennikarzy oraz piosenkarzy.

Piknik rodzinny „odWAŻ SIĘ być zdrowym na NARODOWYM!”

25 października 2014 r.

Godz. 10.00–16.00

Stadion Narodowy w Warszawie

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF