Kule włosowe to nieprzyjemny problem zarówno dla kotów jak i ich właścicieli, dlatego właśnie marka FRISKIES postanowiła rozprawić się z nim raz na zawsze. W tym roku do szerokiej gamy produktów marki FRISKIES dołączyła zupełna nowość – karma FRISKIES HAIRBALL FORMULA. Pełnoporcjowa karma, opracowana z wysokiej jakości składników, będąca idealną propozycją dla kotów, u których tworzą się kule włosowe w przewodzie pokarmowym.

FRISKIES HAIRBALL FORMULAKoty to niezwykle czyste zwierzęta, które kilka razy dziennie dokładnie wylizują swoje futerko. Podczas tych zabiegów pielęgnacyjnych, przeważnie połykają sporą ilość włosów.  Sierść, która trafia do przewodu pokarmowego, może ulec zbijaniu, tworząc zwarte kule włosowe – pilobezoary (zwane też „kłaczkami”). Może to prowadzić do zaburzeń pracy układu pokarmowego. Problem ten obserwujemy zwłaszcza u kotów długowłosych, jak i intensywnie liniejących. Zalegające w delikatnym przewodzie pokarmowym zbite kłęby futra, mogą zmniejszać strawność pokarmu i powodować cierpienie kota. Pilobezoary podrażniają błony śluzowe żołądka, co może doprowadzić do stanu zapalnego tych okolic a nawet spowodować niedrożność jelit. Zapewniając swojemu kotu odpowiednią dietę, możemy wyeliminować problem „kocich kłaczków”. Nowa karma FRISKIES HAIRBALL FORMULA została stworzona specjalnie z myślą o kocich problemach wynikających z powstawania kul włosowych. Zawiera składniki, które wspomagają ograniczanie powstawania kul włosowych i pomagają delikatnie przesuwać je w przewodzie pokarmowym, a jednocześnie ma wyśmienity smak, który na pewno polubią wszystkie koty.

FRISKIES HAIRBALL FORMULA to pełnoporcjowa karma z kurczakiem i dodatkiem warzyw, z wysokiej jakości składnikami. Zawiera włókno pokarmowe, pochodzące z pulpy buraczanej, które pomaga delikatnie przesuwać tworzące się kule włosowe w przewodzie pokarmowym i pomaga wspierać komfort trawienny.

Marka FRISKIES, to jedna z czołowych marek karm dla psów i kotów na świecie z ponad 60 letnia tradycją i doświadczeniem w żywieniu zwierząt. Produkty FRISKIES to zbilansowane karmy zawierające  niezbędne dla zdrowia witaminy, wysokiej jakości białko, tłuszcze i składniki mineralne. W jej bogatej ofercie znajdziemy produkty najwyższej jakości, dostosowane do różnych etapów i stylów życia kotów, między innymi: Adult, Junior, Sterilised, Indoor, dostępne w różnych smakach i formatach.

  • Karmy suche : Adult, Junior, na specjalne potrzeby: Sterilised, Indoor, Hairball Formula.
  • Karmy mokre: pojedyncze saszetki 100 g oraz multipacki
  • Karmy innowacyjne : FRISKIES Crunchy & Soft.

FIRSKIES HAIRBALL FORMULA – dla zdrowych, radosnych kotów o puszystej sierści!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF